24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Liptovské samosprávy žiadajú zlepšiť napojenie regiónu v projektoch R1 a R3

Liptovskí starostovia a primátori podpísali na štvrtkovom (16. 2.) rokovaní Ružomberského združenia mesta a obcí (RZMO) spoločný list Ministerstvu dopravy (MD) SR a Žilinskému samosprávnemu kraju (ŽSK).

Podľa hovorcu ružomberského primátora Vladimíra Miškovčíka v ňom žiadajú zabezpečenie výstavby rýchlostnej komunikácie R1 na trase Banská Bystrica – Ružomberok – napojenie na D1 v Ivachnovej a zabezpečenie prípravy projektu rýchlostnej komunikácie R3 na trase Oravský Podzámok – Ružomberok – napojenie na D1.

V Cabaji-Čápore na fašiangy hodovali, veselili sa aj pochovávali basu

ŽSK súčasne žiadajú, aby v súvislosti s obstarávaním nového územného plánu vyššieho územného celku zabezpečil do jeho záväznej časti zakreslenie príslušnej trasy R1 s cieľom rezervovania územia na tento účel, doplnil Miškovčík.

„Všetci vnímame súčasný kritický stav narastajúceho dopravného preťaženia a nespoľahlivého dopravného napojenia Liptova trasami cez Donovaly, Strečno a Čertovicu. Dopravné napojenie regiónu je dôležité najmä pre jeho hospodársky rozvoj, rozvoj cestovného ruchu, pre podporu mobility za prácou, pre podporu záujmu o investovanie v regióne a pre zabezpečenie spoľahlivej dopravnej dostupnosti,“ dodal primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň.

MD sa podľa odboru komunikácie riadi pri príprave a výstavbe jednotlivých úsekov striktne harmonogramom prípravy a výstavby projektov v cestnej infraštruktúre, nie želaniami politikov či nátlakom zástupcov samospráv. „Momentálne pracujeme na štúdii, ktorá dá odpoveď na to, či sa R1 s D1 vôbec prepojí medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom alebo na inom mieste. Až po jej vyhodnotení bude ministerstvo, respektíve Národná diaľničná spoločnosť môcť podniknúť kroky na zabezpečenie prípravy a výstavby toho úseku, ktorý zo štúdie vzíde ako najlepší,“ uviedol odbor komunikácie MD.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x