10.4 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Levice: V pôrodnici sa 11. novembra narodilo 11 bábätiek

Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení nemocnice Agel Levice sa vo štvrtok 11. novembra narodilo 11 bábätiek. Prvé z nich sa narodilo ráno speváčke Veronike Nízlovej, posledné prišlo na svet o 21.30 h. Okrem jedného chlapčeka to boli všetko dievčatá, povedal primár oddelenia Gabriel Mančík.
      Pandémia nového koronavírusu pôrody v levickej nemocnici negatívne neovplyvnila, potvrdil primár. V pondelok (8. 11.) sa tu narodilo už 1000. bábätiek v tomto roku. „Pôrodnosť sa v tomto roku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku jednoznačne zvýšila. Dôvody môžu byť dva – dlhodobý lockdown, ale môže to súvisieť aj s uprednostnením našej pôrodnice, ktorá napriek pandémii normálne funguje,“ povedal Mančík. Podľa jeho slov stále pretrváva trend starších prvorodičiek a v tomto roku sa v levickej nemocnici objavili niekoľkokrát aj pôrody dvojičiek.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články