16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Levice: Nemocnica spúšťa od februára aj očkovanie detí proti ochoreniu COVID-19

Zdravotníci v očkovacom centre Nemocnice Agel Levice začínajú od februára vakcinovať proti ochoreniu COVID-19 aj deti vo veku päť až 11 rokov. Dostupná je očkovacia látka od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

„Záujemcovia s registráciou v Národnom centre zdravotníckych informácií sa môžu prísť dať zaočkovať v utorky od 7.30 do 11.00 h, musia však prísť výhradne v sprievode zákonného zástupcu,“ upozornila vedúca vakcinačného centra levickej nemocnice Katarína Strošková.  

Levice: Nemocnica spúšťa od februára aj očkovanie detí proti ochoreniu COVID-19
Foto: dovera.sk NN

Na zaočkovanie je potrebný aj výmenný lístok od pediatra a preukaz poistenca. Vo výmennom lístku musia mať záujemcovia o očkovanie potvrdené, že môžu byť zaočkovaní vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Deti dostávajú menšiu dávku vakcíny ako dospelí, pri očkovaní musí byť prítomný aj pediater.

Nemocnica v Leviciach očkuje proti novému koronavírusu na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021. Okrem očkovania detí naďalej pokračuje aj v očkovaní prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny, aj v testovaní proti novému koronavírusu.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články