16.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Levice: Nemocnica má viac zamestnancov pozitívnych na COVID-19 ako pacientov

Vývoj pandémie nového koronavírusu v Nemocnici Agel Levice má štandardný priebeh. Nemocnica má stále vyšší počet zamestnancov pozitívnych na ochorenie COVID-19 ako hospitalizovaných pacientov.

„Situácia je však pod kontrolou a chod nemocnice je zabezpečený. Pandémia v posledných dňoch v regióne ustupuje, veríme, že sa to výraznejšie prejaví aj v nemocnici,“ povedala námestníčka pre ošetrovateľstvo levickej nemocnice Helena Dudášová.

V nemocnici je momentálne hospitalizovaných 16 pacientov na štandardnom kyslíkovom lôžku, jeden pacient si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Z dôvodu ochorenia COVID-19 nemocnica eviduje výpadok 26 zamestnancov.
      Nemocnica zaznamenala výrazný pokles záujmu o očkovanie, preto podnikla potrebné opatrenia. „Vakcinačné centrum bude otvorené výhradne v utorky a piatky. Ostatné dni bude vakcinačné centrum zatvorené,“ informovala vedúca vakcinačného centra levickej nemocnice Katarína Strošková.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články