16.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Nitra: Nitrianska krajská rada mládeže udelí ocenenia aktívnym dobrovoľníkom

Nitrianska krajská rada mládeže vyhlásila nultý ročník oceňovania YOWA – Youth Award. Ceny sú určené predovšetkým pre dobrovoľníkov a ľudí, ktorí v Nitrianskom kraji pracujú s mládežou.

Ako informovali organizátori, nominácie je možné zasielať do 6. marca cez internetový formulár. Ocenenia sa budú udeľovať v kategóriách Mladý človek, Pracovník s mládežou, Dôležitý dospelý, Mládežnícky/školský parlament, Organizácia a Projekt / iniciatíva.

Návrh na ocenenie môže podať ktokoľvek, kto pôsobí v oblasti práce s mládežou v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) a zaujíma sa o dianie v mládežníckom sektore. „Nominovať môže v jednotlivých vybraných kategóriách, alebo aj vo všetkých kategóriách. Z každej kategórie môže jeden navrhovateľ doručiť maximálne jednu nomináciu,“ uviedla Nitrianska krajská rada mládeže.

Oficiálny názov ocenenia YOWA je odvodený od dvoch anglických slov youth a award. „Ide o prešmyčku prvých dvoch písmen z oboch slov, ktoré v preklade znamenajú ocenenie mládeže. To sa udeľuje na slávnostnom zhromaždení v marci. Ocenenia sa udelia nominantom, ktorých vyberie komisia,“ pripomenuli organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články