13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

Levice: Mesto zviditeľnilo historické pamiatky v Kalinčiakove

Mesto Levice ukončilo realizáciu projektu O našich pamiatkach… Jeho cieľom bolo zvýšiť informovanosť návštevníkov mestskej časti Kalinčiakovo a zároveň zatraktívniť ponuku pamätihodností, ktoré vytvárajú historický potenciál Levíc. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja, výška dotácie bola 1000 eur, informovala Zuzana Obická z levického mestského úradu.
      V rámci projektu boli obnovené dve informačné tabule, ktoré sa nachádzajú pri klasicistickom kaštieli a románskom kostolíku reformovanej kresťanskej cirkvi. Nové odborné texty, ktoré sú preložené do anglického a maďarského jazyka, obohatili aj historické zábery pamiatok. Projekt počítal aj s novou konštrukciou a výrobou kvalitných dibondových tabúľ. Jeho súčasťou bola tiež výmena liatinových lavičiek, ktoré sa nachádzajú pri kostolíku z 12. storočia.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články