21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Levice: Mesto podporí projekty z participatívneho rozpočtu aj v budúcom roku

Záujemcovia o získanie financií z participatívneho rozpočtu mesta Levice na rok 2022 môžu začať predkladať svoje projekty. Zamerané by mali byť na konkrétne opatrenia, ktoré budú slúžiť obyvateľom a prispejú ku skvalitneniu a zlepšeniu života v meste alebo jeho časti, upozornil primátor Ján Krtík.
      Projekty môžu predkladať fyzické osoby alebo skupiny fyzických osôb starších ako 18 rokov, ale aj občianske združenia a neziskové organizácie. Každý predkladateľ môže predložiť len jeden projekt. Ten môže byť zameraný na úpravy verejného priestoru, voľnočasové aktivity zamerané na kultúrne a pohybové aktivity, záujmové a tvorivé aktivity. Projekt musí mať verejnoprospešný charakter a jeho výsledok bude prístupný obyvateľom mesta, musí byť realizovateľný v rámci jedného kalendárneho roka na území mesta a nemôže byť finančne podporený mestom iným mechanizmom.

Maximálna výška podpory pre jeden projekt je 3000 eur a zahrňuje náklady na vlastnú realizáciu. V prípade, že predkladateľ zabezpečí ďalšiu finančnú podporu z iných zdrojov, môžu celkové náklady projektu presiahnuť stanovenú výšku.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články