14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Levice: Mesto do jazierka v parku umiestnilo ryby, budú sa starať o čistotu vody

Mesto Levice sa rozhodlo vyriešiť dlhotrvajúci problém so zarastaním jazera v Parku M. R. Štefánika ekologickým spôsobom. V spolupráci s Miestnou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu doň umiestnilo ryby, ktoré budú vodný porast požierať.

Ako informovala radnica, v prvej etape bolo nutné jazierko vyčistiť a vodnú trávu vytrhať ručne. „V druhej etape boli aplikované baktérie, ktoré rozkladajú organickú hmotu. O dva dni boli zmerané hodnoty vody, teda teplota a pH. Sledované boli aj dusitany, dusičňany a množstvo kyslíka potrebného pre ryby. Všetky hodnoty boli dobré, takže mohlo dôjsť k nasadeniu 17 kusov dvoj- a trojročných amurov bielych,“ uviedol mestský úrad.

Mesto teraz hodnoty v jazierku neustále monitoruje a sleduje, či sa rybám darí. „Amury biele požierajú trávu vo vode, a tak zamedzia jej rastu. V priebehu novembra, počas chladných dní, keď príde čas vypustenia jazierka, budú prenesené do Pereca ako lovné ryby,“ vysvetlil tajomník Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Leviciach Attila Hamran.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x