12.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Letná škola Studia Academica Slovaca privíta 113 záujemcov z 24 krajín sveta

Letná škola slovenského jazyka a kultúry Studia Academica Slovaca (SAS) privíta v Bratislave 113 záujemcov z 24 krajín sveta. Uskutoční sa od 31. júla do 18. augusta pod záštitou Univerzity Komenského (UK). V poradí 59. ročník sa okrem prezenčnej formy bude konať aj online. TASR o tom informovala riaditeľka centra SAS Michaela Mošaťová.

Účastníci absolvujú jazykové kurzy a konverzácie na rôznych úrovniach pokročilosti. Okrem toho je v ponuke aj kurz pre pokročilých zameraný na literárnovednú interpretáciu súčasných literárnych textov. Súčasťou vzdelávacieho programu je tiež kultúrno-vzdelávací program zahŕňajúci rôzne exkurzie.

Témou tohto ročníka je „(Ne)fungovanie systému v jazyku, kultúre a spoločnosti“, ktorá sa bude odrážať v popoludňajších odborných prednáškach. Účastníkom sprostredkujú súčasný lingvistický, literárnovedný a etnologický výskum a zreflektujú aktuálne kultúrno-spoločenské udalosti a výročia významných osobností slovenskej vedy a kultúry.

Letná škola SAS, považovaná za najstaršiu letnú univerzitu pre štúdium slovenčiny ako cudzieho jazyka na Slovensku, začala už v roku 1965. Medzi účastníkmi prevládajú študenti slovenského a iných slovanských jazykov, vzdelávajúci sa na univerzitách v zahraničí, ale tiež prekladatelia, tlmočníci, kultúrni pracovníci a ďalší.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x