10.4 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

Letecké dni Košického kraja sa po ročnej prestávke uskutočnia tento víkend

Po ročnej prestávke pre pandémiu nového koronavírusu sa počas najbližšieho víkendu opäť uskutočnia Letecké dni Košického kraja. Pre návštevníkov bude v areáli Aeroklubu pri košickom letisku pripravené akrobatické lietanie, ale aj moderné armádne helikoptéry či historické stroje. Ako za organizátorov pre  TASR potvrdil Matúš Ondáš, podujatie bude v režime OTP, vstup tak bude umožnený očkovaným, testovaným alebo ľuďom po prekonaní ochorenia COVID-19. Vysielať ho budú aj online.
      „Letecké dni Košického kraja štartujú v sobotu (28. 8.). Návštevníci z východu i zo vzdialenejších kútov Slovenska môžu priamo zo zeme sledovať to najlepšie, čo dokážu majstri svojho remesla predviesť so svojimi lietadlami a helikoptérami. Akrobacia, výsadky a rôzne ukážky uvidia aj počas druhého dňa v nedeľu (29. 8.),“ informovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) s tým, že ide o najväčšiu leteckú airshow na východnom Slovensku.
      Jedným z lákadiel majú byť napríklad leteckí akrobati z Česka, ktorí po 20 rokoch prinesú na košické letisko bezmotorové lietadlo. Okrem nich sa predstavia aj leteckí akrobati z Poľska či Maďarska. Súčasťou programu bude tiež simulácia leteckých bojov z druhej svetovej vojny, kúsky so stíhačkou L-29 Delfín či helikoptéry, s ktorými sa predstaví letecká akadémia Slovak Training Academy (STA). Chýbať nebude ani spoločná jazda viacerých zúčastnených lietadiel.
      V súlade s COVID automatom sa Letecké dni Košického kraja budú konať v dvoch zónach – 1. zóna pre kompletne zaočkované osoby a 2. zóna v režime OTP. „Snažili sme ľuďom čo najviac vyjsť v ústrety a zároveň aby to všetko bolo v súlade s platnými hygienickými opatreniami,“ dodal Ondáš. Podľa jeho slov pre tých, ktorí sa na podujatí nebudú môcť zúčastniť, pripravili jeho vysielanie vo virtuálnom priestore. Bližšie informácie o podujatí sú zverejnené na webovej stránke www.leteckednikosickehokraja.sk.

Zdroj: TASR

Foto: regiony.zoznam.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články