19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Laureátka Vojenského činu roka si prevzala ocenenie po návrate z operácie v Afganistane

Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes prijal historicky prvú laureátku Vojenského činu roka v kategórii „Služba vlasti“, rotnú Ivanu Krivošovú. Osobne jej odovzdal ocenenie, ktoré získala ešte v roku 2020, avšak pre pôsobenie v zahraničnej operácii si ho neprevzala osobne.

Laureátka Vojenského činu roka si prevzala ocenenie po návrate z operácie v Afganistane
Ivana Krivošová, foto myliptov


      „Laureáti Vojenského činu roka sú hrdinovia, ktorí prijali službu vlasti za svoje poslanie a dokazujú to skutkami hodnými úcty a rešpektu. Laureátka rotná Ivana Krivošová je jednou z nich – neváhala pomáhať ľuďom v ohrození a neľahkej situácii bez ohľadu na seba. Preto som jej chcel poďakovať a odovzdať zaslúžené ocenenie osobne,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď.
      Rotná Ivana Krivošová je zdravotníčkou Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR. Počas pandémie poskytovala zdravotnú starostlivosť v karantenizovaných marginalizovaných rómskych komunitách v rámci civilno-vojenskej operácie UMBRELLA. Okrem toho počas nasadenia v jednej z týchto komunít zvrátila fatálne zhoršenie zdravotného stavu dieťaťa, ktoré bojovalo s podvýživou a ďalšími pridruženými ochoreniami, čím pomohla so záchranou jeho života.
      Cieľom ankety Vojenský čin roka je oceniť a predstaviť výnimočné skutky a činy profesionálnych vojakov pri záchrane života, pomoci v núdzi, ako aj priateľov armády z radov verejnosti, ktorí prispievajú k budovaniu civilno-vojenských vzťahov.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články