19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

LAMA SK vytláča z biznisu BONUL, poďakovanie kajúcnikovi?

Súťaže na esbéesky pre štátnu Slovenskú poštu sa stali témou číslo jeden minulý týždeň v parlamente. Tri z nich totiž vyhrala spoločnosť Lama SK, ktorá je považovaná za blízku kajúcnikovi Ľudovítovi Makóovi. Ten už vypovedal proti množstvu vysokopostavených ľudí. Súťaž kritizuje najmä Robert Fico. Zákazku však dostane aj známy Bonul.

LAMA SK vytláča z biznisu BONUL, poďakovanie kajúcnikovi?
Ľudovít Makó, zdroj: Plus 7 dní/ foto Michal Smrčok

Lama SK ponúkla Slovenskej pošte najlepšie ceny za stráženie. Spolu uzavreli tri rámcové zmluvy. Pošta tak môže počas štyroch rokov vyplatiť Lame až 9,5 milióna eur, píše týždenník PLUS 7 DNÍ.

Firma Lama SK je pokladaná za blízku bývalému riaditeľovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi. Jej názov má byť podľa Roberta Fica skratkou prvých dvoch písmen mena LAjo MAkó. Jej oficiálny majiteľ, právnik Boris Reken to odmieta a vyhráža sa Ficovi žalobou. Na prepojenia Makóa a Lama SK však už dávnejšie poukázal napríklad portál Aktuality.sk. Makó patrí medzi prvých významných kajúcnikov, ktorí začali vypovedať o tak­zvaných veľkých rybách v polícii. Na základe jeho výpovedí zadržali vysokopostavených policajných funkcionárov, medzi nimi aj dvoch prezidentov polície, Tibora Gašpara a Milana Lučanského.

Po tom, čo začal Makó spolupracovať, bol prepustený z väzby. Vo výpovedi priznal napríklad aj to, že mu Norbert Bödör na ruku vyplácal desaťtisíc eur mesačne, lebo plat vo verejnej správe sa mu zdal malý. Ako sme už písali v minulosti, na časť majetku mu prokuratúra nesiahla, hoci priznal horibilné úplatky. Najnovšiu výhru Lama SK v súťaži označil Fico za štátnu korupciu. „Udavač Makó, aby si zachránil vlastnú kožu, porozprával všeličo a dostal veľa ľudí do väzby. Veľa ľudí je vďaka jeho exkluzívnym výpovediam obvinených zo závažnej trestnej činnosti,“ tvrdí expremiér. Makó je podľa neho človek, ktorý si užíva v Dubaji a stretával sa nielen s expremiérom Igorom Matovičom, ale aj so súčasným premiérom Eduardom Hegerom.

Lama SK nevyhrala súťaž Slovenskej pošty sama, na východnom a strednom Slovensku bude prevoz peňazí zabezpečovať aj Bonul. Tendrami sa zaoberal aj parlament.

Celý článok nájdete na Plus7dni.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články