27.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

KVANTUM: Výstavu študentov UKF si nenechajte ujsť

8.2.2023 (v stredu) o 17:00 sa v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF v Galérii Univerzum, Dražovská 4, uskutoční vernisáž s názvom KVANTUM.

KVANTUM: Výstavu študentov UKF si nenechajte ujsť

Svoje diela vystavujú študenti tretieho ročníka z odboru Výtvarná edukácia – Markéta Foltánová, Martina Kukučková, Kristína Marmoľová, Kristína Krišková, Virág Csillagová a Ladislav Donč.

Účastníci výstavy budú mať možnosť prehliadnuť si diela z predmetov, ktoré študenti absolvovali v zimnom semestri, t.j. Vlákno – línia, Voľná maľba, Digitálna fotografia a Knižný dizajn.

KVANTUM: Výstavu študentov UKF si nenechajte ujsť

Vystavené inštalácie a objekty vytvorené podľa zadania na predmete Vlákno – línia pod vedením doc. akad. mal. D. Szalaia, prezentujú vzájomnú kooperáciu kolektívu autorov počas semestra a uvažovanie nad líniou v priestore. Medzi inštaláciami a objektmi paralerne vznikajú vzájomné spojitosti, ktoré možno pozorovať v princípoch a procesoch kumulácie materiálu, prostredníctvom zúžitkovania odpadových materiálov, opakovaným využívaním prírodnín, či intervenciami tavnou pištoľou. Diela vzájomne komunikujú a vytvárajú spolu komplexný celok.

KVANTUM: Výstavu študentov UKF si nenechajte ujsť

Maľby vytvorené podľa zadania na predmete Voľná maľba pod vedením Mgr. Art. J. Tomana, ArtD., pracujú s témou Figúra v prostredí. V námetoch rezonuje zobrazenie prázdnoty, absencie, tajomnosti, či beznádeje, čo spoločne vytvára vizuál metafory ľudského konania.

KVANTUM: Výstavu študentov UKF si nenechajte ujsť

Diptychy fotografií vytvorené podľa zadania na predmete Digitálna fotografia pod vedením Mgr. Bc. J. Minárikovej, ArtD., vznikali pomocou camery obscury, ktorú si študenti individuálne vyrobili. Digitálne fotografie dopĺňajú prvotné fotografie realizované camerou obscurou a aktivizujú špecifické polohy uvažovania študentov v kontexte realizácie diptychu. Dvojice fotografií, často navonok odlišných, po väčšine komunikujú, v súvislosti so spracovávaným konceptom.

KVANTUM: Výstavu študentov UKF si nenechajte ujsť

Realizácia jedinečných ilustrácií a plnohodnotný podiel na kompletnom grafickom vizuále obľúbenej detskej knihy, alebo poviedky vytvorené podľa zadania na predmete Knižný dizajn, pod vedením Mgr. Ľ. Zabadala PhD., dopĺňajú spoločnú študentskú prezentáciu.

Vernisáž bude prebiehať v sprievode hudby, známych jazzových skladieb, ktoré zahrajú študenti z hudobnej katedry, Matúš Polťak a Roman Levčík.

Tešíme sa na Vašu návštevu a ďakujeme za podporu. 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x