19.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Krásne jubileum: Oľga Csákayová sa dnes dožíva 85. rokov. Blahoželáme!

Sú ľudia, ktorí sa svojou prácou, láskavosťou a dobrým srdcom zapíšu do povedomia viacerých generácií.

Krásne jubileum: Oľga Csákayová sa dnes dožíva 85. rokov. Blahoželáme!
Pani Oľga Csákayová (foto: arch. rodiny)

Jednou z takých vzácnych ľudí je aj Oľga Csákayová z Nitry, ktorá sa dnes dožíva krásnych 85-rokov. Oľgu, tetu Olinku, si mnohí Nitrania pamätajú ako dlhoročnú známu moderátorku rozličných akcií poriadaných v meste pod Zoborom, ale aj ako učiteľku tanca, riaditeľku galérie, CVČ Domina (Pionierskeho domu), poslankyňu, sobášiacu a tiež „amfiteátrovú tetu“. V statuse si na ňu spomenuli aj v nitrianskej Jednote dôchodcov Slovenska, kde je čestnou predsedníčkou mestskej organizácie.

Krásne jubileum: Oľga Csákayová sa dnes dožíva 85. rokov. Blahoželáme!
Vždy vysmiata. Naša teta Olinka!

„Naša čestná predsedníčka JDS Olinka Csákayová sa zajtra dožíva okrúhlych 85. narodenín, tak sme ju dnes boli navštíviť. Gratulovali sme jej a popriali veľa zdravia. Tešíme sa, že stále je pozitívne naladená, tak sme si zaspomínali na spoločné prežité chvíle a veselé historky,“ napísali členovia mestskej organizácie JDS na sociálnej sieti.

Ku gratulantom sa so želaním pevného zdravia a ešte dlhých rokov života pripája aj redakcia portálu nitranoviny.sk. BLAHOŽELÁME! (Aj my patríme ku generácii, ktorá s tetou Olinkou prežila krásnu mladosť a máme na ňu len a len pekné spomienky).

Oľga Csákayová sa narodila 6. mája 1938 v Zlatých Moravciach.

Diplomovaná učiteľka tanca a spoločenskej výchovy, dlhoročná kultúrno-osvetová pracovníčka, komunálna poslankyňa. Mladosť prežil v Trenčíne, v roku 1956 sa presťahovala do Nitry. Po príchode do mesta pod Zoborom spolupracovala pri založení folklórneho súboru Zobor. Oľga Csákayová tiež pôsobila ako metodička tanca v Krajskom dome osvety v Nitre, učila na tanečnom odbore Ľudovej školy umenia v Nitre.

Absolvovala štúdium tanečnej pedagogiky na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V rokoch 1989-1996 bola riaditeľkou Centra voľného času Domino, v rokoch 1997-1998 prijala funkcie riaditeľky Nitrianskej galérie a štátnej intendantky kultúry, ktoré vykonávala až do odchodu do dôchodku. Metodicky pomáhala tanečným krúžkom, viedla tanečné kurzy, bola členkou odborných porôt tanečných súťaží doma i v zahraničí. Dlhé roky moderovala majstrovstvá Slovenska v spoločenských tancoch, plesy, rôzne kultúrne podujatia a festivaly. Ako poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Nitre sobášila a vykonávala občianske obrady.

Krásne jubileum: Oľga Csákayová sa dnes dožíva 85. rokov. Blahoželáme!
K Nitre pani Oľga Csákayová neodmysliteľne patrí a patriť bude. (arch. rodiny)

Do povedomia verejnosti sa zapísala ako viceprezidentka Homo Nitriensis, Dámskeho klubu, predsedníčka Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov v Nitre. Poznáme ju aj z pôsobenia v Klube priateľov staroslávnej Nitry aj v združení Nitrianska kráľovská vínna cesta. V roku 2008 bola ocenená Čestným občianstvom mesta Nitry. Je nositeľkou titulu Senior roka 2009 a Osobnosť nitrianskeho kraja (od roku 2011).

Dodo Púchovský, zdroj: krajskaknizicanitra.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x