19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Košice: Všetky fontány v meste uviedli do prevádzky

Všetky košické fontány, vynímajúc Spievajúcu fontánu na Hlavnej ulici, v uplynulých dňoch uviedli do prevádzky. Informuje o tom Správa mestskej zelene (SMsZ) na sociálnej sieti. Zároveň upozorňuje verejnosť, aby do nich nehádzala žiadne predmety.

S prípravami na spustenie fontán začali ešte v úvode roka, trvali takmer päť mesiacov. „Za ten čas boli vyčistené ich telesá, rozvody, filtre, skontrolovala sa elektronika, vyčistili a rozobrali čerpadlá, zrealizovali sa revízne prehliadky elektrických rozvodov a zariadení,“ približuje s tým, že s postupným uvádzaním fontán do prevádzky začali v máji, pričom pokračujú s ich údržbou a kontrolou prevádzky. V týchto dňoch pracujú aj v okolí Plávajúcej fontány v mestskom parku, kde začali s budovaním jazierka pre žaby. Čo sa týka Spievajúcej fontány, tá prechádza rozsiahlou rekonštrukciou.

SMsZ žiada verejnosť, aby do fontán nehádzala žiadne predmety, kamienky ani konáre. Odpadky a cudzie telesá totiž môžu viesť až k fatálnemu zlyhaniu a znefunkčniť celú fontánu. „Dokazuje to aj posledný prípad, keď odpadové potrubie malej fontány v mestskom parku upchali drevené paličky natlačené nasilu do potrubia spolu s petardami. Našťastie, sa nám nečistoty podarilo z potrubia dostať a fontána mohla byť rýchlo uvedená do prevádzky,“ dodáva.

(tasr, foto:fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x