21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Končí sa individuálna ochrana sumca a zubáča, od stredy je povolený ich lov

Žilina (TASR) – Utorkovou polnocou sa končí individuálna ochrana sumca veľkého, zubáča veľkoústeho a zubáča volžského. V revíroch Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) sa tak od stredy (16. 6.) môžu loviť a privlastňovať všetky druhy rýb s výnimkou celoročne chránených a hlavátky podunajskej. Jej lov je povolený len v novembri a v decembri.
      Ako informoval ichtyológ SRZ – Rady v Žiline Richard Štencl, na kaprových revíroch je v júni povolený non stop lov, na lipňových a pstruhových revíroch je lov povolený od 4.00 do 22.00 h.

Končí sa individuálna ochrana sumca a zubáča, od stredy je povolený ich lov
ceskyrybar.cz


      V plnom prúde je lov najobľúbenejšej slovenskej ryby – kapra rybničného (od 1. 6.), pri love dravých rýb (šťuka, zubáč, sumec) je zakázané používať ako nástrahu živú rybku s dĺžkou menej ako desať centimetrov. Rybári tiež musia dodržiavať spôsoby lovu stanovené zákonom o rybárstve a privlastňovať si v jeden deň len taký počet (a hmotnosť) rýb, aký povoľuje rybársky zákon a vyhláška.

foto: ceskyrybar.cz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články