19.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Do jesene bude obnovená reprezentačná zrkadlová sála v divadle

Trnava (TASR) – Od druhej polovice júna do októbra tohto roka by mali trvať práce na obnove reprezentačnej zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika (DJP) v Trnave. Zriaďovateľ DJP Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v týchto dňoch ukončil verejné obstarávanie, úspešným uchádzačom sa stala podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča spoločnosť Pamarch, ktorá vo verejnom obstarávaní ponúkla práce za 502.000 eur.
      „Práce sa týkajú zrkadlovej sály i vedľajšieho salónika na prvom poschodí, obnovená bude v oboch miestnostiach cenná štuková výzdoba stien a stropov. Pribudnú nové lustre, ktoré odborníci vyrobia podľa dobových fotografií,“ uviedol Viskupič.
      Zrenovovaný bude i vstupný portál, pričom po oboch stranách budú umiestnené zrkadlá. V divadelnom salóne opravia podlahu, zmodernizujú šatne a sociálne zariadenia. Súčasťou rekonštrukcie je aj vybudovanie vzduchotechniky.
      Pri zrkadlovej sále ide o ďalšiu etapu celkovej obnovy divadelného stánku v Trnave. V roku 2019 zrekonštruovali čelnú fasádu z Trojičného námestia a jej vzhľad sa vrátil do prvej polovice 19. storočia tak, ako ju v roku 1831 navrhol staviteľ Bernard Grünn. V roku 2021 bola časť fasády divadla zo strany Divadelnej ulice zrenovovaná a jej štuková výzdoba obnovená v klasicistickom výraze. Tiež boli osadené historické repliky okien a drevených žalúzií, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou divadla.

Foto: dip.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články