-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Komárno: Na juhu SR ohrozuje zásoby pitnej vody chov ošípaných

Na juhu Slovenska ohrozuje zásoby pitnej vody chov ošípaných. Vyplýva to zo stredajšieho rozhovoru prezidentky SR Zuzany Čaputovej s primátorom Komárna Bélom Keszeghom a s členmi Združenia miest a obcí okresu Komárno.  Prezidentka v rámci pracovnej návštevy Komárna podčiarkla význam dobudovania nedostatočnej infraštruktúry na juhu Slovenska z pohľadu rozvoja tohto regiónu.

Čaputová vyzdvihla nutnosť venovať v tejto dobe pozornosť občanom v jednotlivých regiónoch SR, „obzvlášť juhu Slovenska, ktorý nemá zastúpenie v parlamente“.
      Na stretnutí s primátormi a starostami rezonovala podľa jej slov otázka expandujúceho chovu ošípaných v jednotlivých mestách a obciach, ktorý podľa nich môže ohrozovať zásoby pitnej vody na Žitnom ostrove. K otázkam eurofondov vyjadrili účastníci stretnutia obavy zo straty možného vplyvu z miestnej úrovne.

Predstavitelia miestnych samospráv opakovane otvorili tému absencie infraštruktúry, ktorá je citeľná obzvlášť na južnom Slovensku. „Dobudovanie ciest a vlakových spojení je dôležité práve z dôvodu veľkého vplyvu na celkový rozvoj tohto regiónu,“ dodala Čaputová.
      Na jedinej univerzite na Slovensku s vyučovacím jazykom maďarským, na Univerzite J. Selyeho, hlava štátu diskutovala o aktuálnej novele vysokoškolského zákona.
      Prezidentka sa stretla v Dome Matice slovenskej s členmi súboru Dramaťák, ktorí sa venujú rozvoju slovenského folklóru, a navštívila aj Mestské kultúrne stredisko Béniho Egressyho, ktoré vytvára predpoklady a podmienky pre umeleckú činnosť maďarskej menšiny.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články