15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Komárno: Investuje 1,5 milióna do modernizácie verejného osvetlenia

Približne 1,5 milióna eur investuje v blízkej budúcnosti mesto Komárno do modernizácie verejného osvetlenia a osvetlenia jednotlivých inštitúcií v Komárne. Významná investícia umožní na niektorých miestach dosiahnuť až 80-percentnú úsporu, informovala radnica.

O modernizácii verejného osvetlenia rozhodli mestskí poslanci, ktoré zároveň odsúhlasili financovanie investície prostredníctvom dlhodobého úveru na 20 rokov. Väčšina výdavkov bude určená na verejné osvetlenie, kompletnou rekonštrukciou však prejde aj osvetlenie v školách, škôlkach, telocvičniach, iných mestských budovách a športových kluboch.

Okrem samotnej úspory energie, ktorá môže v niektorých lokalitách dosiahnuť 50 až 80 percent, očakáva mesto aj zníženie nákladov na opravy osvetlenia. V rámci úsporných opatrení pristúpilo v niektorých okrajových častiach k vypínaniu verejného osvetlenia v nočných hodinách. Po inštalácii nových úsporných žiaroviek by toto opatrenie malo byť zrušené, potvrdil magistrát.

Podľa primátora Komárna Bélu Keszegha bolo verejné osvetlenie v meste približne dve desaťročia značne zanedbané. Jeho kompletná obnova sa začala až v posledných rokoch. Z vlastného rozpočtu radnica zmodernizovala takmer celé Letecké pole, Alžbetin ostrov a niekoľko ďalších ulíc.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x