10.9 C
Nitra
piatok, 23 februára, 2024

Kollár cez Fun rádio cicia štátne peniaze, tvrdí Bekmatov

KOLLÁR CEZ FUN RÁDIO STÁLE CICIA ŠTÁTNE PENIAZE 545 047, 52 eur

Toľko zarobil Boris Kollár cez Fun rádio na štáte. Len od začiatku roku.

A ak k tomu pripočítame zmluvu s ministerstvom dopravy na 141 000 eur uzatvorenú dva dni pred Silvestrom tak sa dostaváme na viac ako 686 tisíc eur.

Ako by slangovo povedali v kruhoch, v ktorých predseda parlamentu kedysi štartoval autá: zarobil „slušne na kávu“. Zmluvy na nákup vysielacieho času boli uzavreté rôznymi ministerstvami so štátnymi inštúciami s dvomi spoločnosťami, cez ktoré predseda parlamentu ovláda Fun rádio: Fun media group s.r.o a Radio, a.s.

Je neuveriteľné, ako dokážu tieto indivíduá cicať štát. Nielen, že poobsadzujú svojimi neschopnými kádrami vrchné poschodia celej štátnej a verejnej správy, ale ešte potrebujú štát dojiť aj cez vlastné firmy.

Mimochodom, problémom nie je ani tak nákup vysielaceho času ministerstvami ako fakt, že toto médium vlastní predseda parlamentu. Je to jasný konflikt záujmov. A Kollár nielenže nedodržal svoj sľub, že Fun rádio predá, ale spravil presný opak: minulý mesiac kúpil ďalšie rádio, Rádio Vlna.

Myslím, že v tomto prípade sú výzvy na odstúpenie zbytočné. V politickej kultúre sa totiž míľovými krokmi približujeme postsovietským republikám v 90-tych rokoch. Takže maximálne môžeme počítať či sa Kollárovi podarí do konca roku zarobiť na kávu milión eur, alebo nie…

Text: Artur Bekmatov, predseda Socialisti.sk /@freepik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články