13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Koaličná rada má riešiť zmeny v polícii či tresty za marihuanu

Koaličná rada má riešiť zmeny v Policajnom zbore, zriadenie komisie na kontrolu informačno-technických prostriedkov či zmiernenie trestov za marihuanu. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO). Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR uviedla, že koalícia by sa mala zaoberať aj prepojením diaľníc D1 a D4. Koaličná rada by mala rokovať popoludní.
      Krúpa avizoval, že koaličná rada by sa mala zaoberať zmenami v polícii. Zmeny by sa podľa neho mal dočkať aj systém menovania a odvolávania policajného prezidenta tak, ako uvádzala koalícia v programovom vyhlásení vlády.
      Krúpa očakáva dohodu medzi koaličnými partnermi na zriadení komisie na kontrolu informačno-technických prostriedkov, o ktorej by   poslanci mali v parlamentne rokovať v októbri. „Posledným návrhom zákona je snaha o zmiernenie trestov za marihuanu tak, aby sa legislatíva v tomto smere konečne priblížila reálnym potrebám 21. storočia,“ povedal Krúpa s tým, že je potrebné odlíšiť dílera od užívateľa drog.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články