14.1 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Kino Mier ponúkne prehliadku filmov aj ilustrácií

Novozámocké kino Mier bude od 8. do 10. júla patriť prehliadke animovaných filmov a knižných ilustrácií. Jej súčasťou bude aj bohatá ponuka rôznych workshopov a tvorivých dielní.
      Podujatie, ktoré sa koná v rámci programu Vzdušné Zámky, otvorí výstava Best of BIB, ktorá prezentuje diela umelcov ocenených na Bienále ilustrácii Bratislava. Nasledovať bude premietanie filmov, Blší trh detskej knihy, Animačný autobus a ďalšie aktivity.
      Okrem nonstop premietania filmov vyplnia program podujatia aj viaceré workshopy. Budú zamerané predovšetkým na predanimačné a animačné techniky. „Pre pandemické opatrenia sme museli trikrát hľadať nový termín prehliadky a vždy nanovo oslovovať hostí aj aktualizovať výber filmov. Dnes nás už nič nezastaví. Výstava, veľké množstvo tvorivých dielní, filmových projekcií a ďalší sprievodný program zabezpečia, že účastníci môžu v priestoroch kina Mier stráviť celé dni a nebudú sa nudiť,“ zdôraznili organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: novezamky.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články