17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Katolícki biskupi vyzvali na očkovanie proti ochoreniu COVID-19

Najvyšší predstavitelia katolíckej cirkvi na Slovensku prezentujú vo videu spoločné vyhlásenie biskupov, ktorým vyzývajú na očkovanie proti novému koronavírusu. O vyhlásení informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Poslanec Martin ČEPČEK: Osobne si myslím, že očkovanie by malo byť dobrovoľné


      Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, košický arcibiskup Bernard Bober a prešovský arcibiskup Ján Babjak vo videu upozorňujú na rastúci počet chorých i preťaženosť zdravotníkov, a tým i ohrozenie celého systému zdravotníckej starostlivosti v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Žiadajú preto „o vypočutie, aby kresťanské spoločenstvo urobilo správny krok“, a vyzývajú na vakcináciu.
      „Očkovanie je veľká pomoc pre zastavenie pandémie a pre záchranu tisícok ľudských životov,“ zdôraznili. Upozornili, že vakcína chráni očkovaného i jeho najbližších, pripomenuli v tejto súvislosti preto i slová pápeža Františka, že „zaočkovať sa je prejavom lásky k blížnemu“.
      Arcibiskupi vyzývajú kňazov, aby šírili osvetu, podporovali a nabádali veriacich na očkovanie. „V čase šíriacej sa choroby je to konkrétny a zrelý prejav našej viery v Boha,“ deklarovali.

Zdroj:TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články