15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Katarína Gabašová: Toto referendum je v prvom rade o nás, nie o politických stranách a politikoch

Referendum malo prebudiť Slovákov z letargie a absolútne pokojnou formou, úplne zákonnou, politikom ukázať, že o svojej budúcnosti chcú rozhodovať sami. A, ako hovorí jedno české príslovie, „komu se to nelíbí, ať nám … políbí!“ Kto túto príležitosť využil sláva mu, kto nie, ten nech radšej mlčky sedí v kúte a nadáva iba sám na seba ako mu je zle.

Katarína Gabašová: Toto referendum je v prvom rade o nás, nie o politických stranách a politikoch
Katarína Gabašová hlasovala na referende ÁNO, teda, že chce, aby tí politici mohli byť odvolateľní. Foto Dodo Púchovský

Mnohí z tých, ktorí sa vybrali na referendum presne vedeli, prečo tam idú. Vedeli, že to nie je o návrate Roberta Fica k moci, ale v prvom rade o budúcnosti a možnosti odvolania tých politikov, ktorí nerobia prácu v prospech štátu tak, ako od nich občania očakávajú.

Viete aké mali ľudia v referende dôvody prečo krúžkovali ÁNO?

Na referende sa zúčastnila aj Katarína Gabašová z Veľkého Kýru v novozámockom okrese. „Prišla som preto, lebo mi záleží na budúcnosti mojich detí a aj na budúcnosti celej našej krajiny. Toto referendum totiž vôbec nie je iba o Ficovi či Smere-SD, ako sa nám to niektorí snažia nahovoriť, ale môže byť aj proti Ficovi,“ prezradila Gabašová, podľa ktorej je toto referendum v prvom rade, a predovšetkým, o nás, ľuďoch. „Zakrúžkovala som ÁNO nielen preto, lebo len teraz môžem niečo zmeniť aj do budúcna, a toto si nedám vziať, ale aj preto, aby som sa v budúcnosti nehanbila za to, že som túto šancu premárnila,“ dodala Katarína Gabašová.

Referendum nie je podľa Radačovského o voľbách, ale o možnosti odvolať vládu

Vo Veľkom Kýri v okrese Nové Zámky boli krátko popoludní percentá účasti nízke, pretože v dvoch komisiách z troch spolu nedosiahli spolu ani 10 percent. Žiaľ, tretia predsedníčka komisie nám úplne nepochopiteľne priebežné údaje poskytnúť odmietla, a tak je údaj nekompletný. Z dvoch volebných obvodoch a z necelých 1620 oprávnených voličov prišlo na referendum iba 134 občanov, čo je niečo málo ako osem percent.  

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x