12 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

JEDNODUCHO GABA: Nová kniha aj o súkromí herečky Gabiky DOLNEJ

Dlhoročná herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Gabriela Dolná sa nedávno konečne dočkala knižnej prvotiny. O svojom súkromí aj divadelnom živote napísala knihu Jednoducho Gaba.

kniha Gabika Dolná
Nová kniha herečky Gabiky Dolnej, zdroj: fb Gabriela Dolná

Ako prezradila pre portál dab.sk, čitatelia nájdu v knihe všetko, od jej detstva, cez prvé účinkovanie v divadle až po súčasnosť. Slávnostne bude uvedená do života 25. novembra o 16. hodine v divadelnom bufete Zákulisie.

„Písať som začala vlastne z nudy. Papiernictvá boli zatvorené, tak som začala písať do zošita, ktorý používam na poznámky počas štúdia na Univerzite tretieho veku. Nie som „priateľkou“ počítačov, preto som následne dávala rukou písané strany prepisovať svojej susedke a kamarátke. Takto postupne začala vznikať moja kniha. Korektúry v knihe robili redaktori vo vydavateľstve Blumi, ale prvé korektúry robila moja pani profesorka z gymnázia, slovenčinárka, ktorá ma pri práce veľmi povzbudzovala. Bola to pre mňa skutočná motivácia,“ povedala o knihe Gabika Dolná.

JEDNODUCHO GABA: Nová kniha aj o súkromí herečky Gabiky DOLNEJ
Nitrianska herečka Gabika Dolná, zdroj: fb Gabriela Dolná

Kniha má 116 strán. Čitatelia na nich nájdu všetky dôležité udalosti z herečkinho života. Od detstva, ktorého veľkú časť strávila u milovanej babičky, cez dospievanie až po jej hereckú kariéru. „V tej knihe je všetko, rozobrala som v nej aj moje súkromné vzťahy a nedávala som si servítku pred ústa. Takže čitatelia sa dozvedia aj to, ako žijú herečky v súkromí,“ spomína G. Dolná s úsmevom. Vo svojej knihe píše aj o tom, ako začínala svoju kariéru v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, ako prvýkrát stála na doskách, ktoré znamenajú svet i to, ako prišla do Nitry… „Je tam celý môj život doplnený fotkami zo súkromia aj z inscenácií, v ktorých som účinkovala,“ uviedla G. Dolná.

Knižka Jednoducho Gaba vychádza vo vydavateľstve Blumi, čitatelia si ju môžu kúpiť na stránke www.gabadolna.sk.

Do života bude uvedená  25. novembra o 16. hodine v Zákulisí DAB. „Do sveta ju budem vyprevádzať spolu s mojou dcérou Tatianou, s riaditeľom DAB Jaroslavom Dóczym a umeleckým šéfom divadla Matúšom Bachyncom. Pozvala som samozrejme aj všetkých priateľov a kolegov. Neskôr chcem moju knihu predstaviť aj v prešovskom divadle, kde som začínala a tiež v Spišskej Novej Vsi, kde mám naplánované predstavenia. V živote som už zažila veľa premiér, ale táto bude pre mňa úplne nová. Vlastnú knihu som ešte do života neuvádzala, bude to pre mňa celkom nový zážitok a verím, že všetko dobre dopadne a kniha sa bude čitateľom páčiť,“ povedala G. Dolná.

Ako ďalej v rozhovore pre dab.sk prezradila, už teraz nosí v hlave nápad na ďalšiu knihu. Jej téma je spojená s ostrovom Bali. „Môj syn tam žije už tri roky a aj ja mám k tomuto miestu vzťah. Takže v knihe by mali byť zaznamenané práve príbehy z Bali. Bude to skôr také cestopisné rozprávanie o mojich dobrodružstvách na tomto ostrove spojené s tamojšou skvelou gastronómiou,“ dodala Gabika Dolná.

Zdroj: dab.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články