11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Jarné prázdniny? Vyskúšajte TVORIVÉ dielne vo Vlastivednom múzeu

Pomaličky sa blížia jarné prázdniny, a preto sa vo Vlastivednom múzeu v Galante rozhodli ponúknuť deťom počas troch prázdninových dní príležitosť užiť si zábavno-náučné programy v priestoroch múzea.

Jarné prázdniny? Vyskúšajte TVORIVÉ dielne vo Vlastivednom múzeu
AF_Posters_50X35_Celebridades01.cdr

Od 5. marca (utorok) do 7. marca (štvrtok) čaká účastníkov každý deň nová technika výroby obrazov: portrét, makramé a mozaika pod vedením profesionálov.

Profesionálni lektori – pedagóg, reštaurátor a výtvarník – čakajú počas troch prázdninových dní žiakov základných škôl do dielní Vlastivedného múzea v Galante, kde si môžu vytvoriť obraz s rôznymi technikami: portrét maľovaný na plátno s dôrazom na správne proporcie tváre, uzlový obraz na stenu s technikou makramé a mozaikový obraz vyrobený pomocou dlažby a sádry.

Jarné prázdniny? Vyskúšajte TVORIVÉ dielne vo Vlastivednom múzeu

Utorok, 5. marca sa deti počas programu môžu naučiť ako sa pripravuje portrét a ako pri tom dávať pozor na správne proporcie tváre. Deti si vytvoria veľmi zaujímavý, farebný a živý portrét na plátno. Program vedie lektorka Judit Pukkai, dizajnérka a učiteľka výtvarnej výchovy.

V stredu, 6. marca doobeda účastníci zauzlia všetko možné aj nemožné. Makramé je stará technika, ktorá sa opäť vracia do módy. Touto technikou si v múzeu deti môžu pripraviť pekný uzlový obraz na stenu. Počas programu sa naučia jednoduchú techniku, ktorú potom aj doma môžu naďalej rozvíjať. Program prebieha pod vedením reštaurátorky múzea, Ley Radványiovej.

Vo štvrtok, 7. marca sa deti viac zašpinia, keď budú vytvárať mozaikový obraz pomocou dlažby a sádry. Najstaršia mozaika má viac ako 4000 rokov, ale táto technika je súčasťou aj modernej architektúry a je čoraz obľúbenejšia, vyhľadávanejšia. A práve preto sa múzejníci rozhodli zaradiť túto techniku medzi aktivitami počas jarných prázdnin. Program vedie Dávid Plachý, maliar, sochár, reštaurátor.

Jarné prázdniny? Vyskúšajte TVORIVÉ dielne vo Vlastivednom múzeu

Programy sa začínajú o 9:00 a trvajú približne do 11:30. Vstupné na jednotlivé aktivity je 10€/deň, ale ak sa dieťa prihlási na všetky 3 dni, tak dostane zľavnené vstupné 25€/3 dni. Na programy sa treba vopred prihlásiť cez formulár: https://forms.gle/t3Sosq5ZTzPeXtUu7 alebo na kontaktoch múzea: +31/7805535, domotorova.alena@zupa-tt.sk

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x