12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

J. Šeliga: Kolíková a Mikulec musia aktívnejšie pomôcť upokojiť dianie

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková i minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by mali byť oveľa aktívnejší pri stabilizácii pomerov v bezpečnostných zložkách. V rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
      „Na to, aký je tu stav, som posledný týždeň pani ministerku Kolíkovú veľmi nevidel, neviem, či sa bojí Borisa Kollára, tak do toho nevstupuje, ale mala by byť oveľa aktívnejšia a za rezort priniesť vlastné návrhy na stabilizáciu toho, čo sa deje v polícii a prokuratúre. To isté sa podľa neho týka šéfa rezortu vnútra,“ zdôraznil. „Máme tu síce odbornú komisiu, ktorá sa zaoberá riešeniami, ale to je poradný orgán, ministerstvá musia byť v prvej línii a prísť s návrhmi,“ dodal Šeliga.
      V súvislosti s rozpormi v koalícii, ktoré sa týkajú koaličnej zmluvy a rozdelenia mandátov vo vláde po odchode Kolíkovej frakcie do SaS, Šeliga odmietol šumy, že by v istej situácii práve on mohol nahradiť Kolíkovú v ministerskej funkcii. „V tejto situácii, ako sú rozdelené počty, som tým posledným, za kým by prišli, aby som zobral funkciu akéhokoľvek ministra,“ povedal.
      Spoludiskutujúci v relácii, podpredseda opozičného Hlasu-SD Richard Raši, situáciu vo vnútri koalície nekomentoval, zdôraznil však, že namiesto vnútorných sporov by sa mala sústrediť koalícia na riešenie každodenných problémov a dôležitých tém – napríklad cien a zásob energií. „Ak to nedokáže, mala by skončiť,“ vyhlásil. V súvislosti s formovaním možných opozičných spoluprác zopakoval stanovisko Hlasu-SD, že o spolupráci bude rokovať až po voľbách, ak jej na to voliči dajú príležitosť svojimi hlasmi.
      Obaja diskutujúci skritizovali v závere debaty ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) a jeho apely na samosprávy, aby všeobecne záväznými nariadeniami v zhoršenej pandemickej situácii obmedzili pohyb ľudí. Šeliga a Raši sa zhodujú, že v tomto prípade nemôže minister zodpovednosť prehadzovať na starostov a primátorov, naopak, ak si to situácia vyžiada, mal by to byť práve Lengvarský, kto príde s jasným a razantným rozhodnutím, týkajúcim sa núdzového stavu.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články