16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

J. Haščák: Dobroslav T. ma nikdy nahrávkou Gorila nevydieral

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav T. nevydieral finančníka Jaroslava Haščáka nahrávkou Gorily. Tvrdí to Haščák, ktorého svedeckú výpoveď v pondelok čítali na procese pred Okresným súdom (OS) Bratislava I. Dobroslav T. tam čelí obžalobe v kauze nahrávky, s ktorou ho mal vydierať.

https://www.nitranoviny.sk/aktualne-kauza-gorila-nam-nicila-zivot-dlhych-patnast-rokov-hovori-dana-arpasova-manzelka-byvaleho-sefa-vnutorneho-spravodajstva-sis/


      „Dobroslav T. ma nikdy nevydieral, ani mi zvukovú nahrávku Gorila neponúkal a ani mi ju nikdy nepúšťal,“ vypovedal v minulosti Haščák. Pripomenul, že po rozhodnutiach Ústavného súdu aj Krajského súdu v Bratislave mali byť všetky nahrávky z akcie Slovenskej informačnej služby (SIS) pod krycím názvom Gorila zlikvidované.
      Pokiaľ by Dobroslav T. nahrávkou disponoval, mal ju, podľa Haščáka, odovzdať. „Dostával som ponuky na odkúpenie zvukových a dokonca aj videonahrávok, a to od anonymných osôb. Nikdy som na žiadne ponuky nereflektoval,“ uvádza sa v svedeckej výpovedi Haščáka, ktorú prečítal samosudca OS Bratislava I.
      Na súde sa čítala aj svedecká výpoveď podnikateľa Mariana K. Ako vyplynulo počas pojednávania, Marian K. riadne nevypovedal, keďže namietal zákonnosť telefonického rozhovoru jeho s Dobroslavom T.
      Prokurátor ÚŠP podal obžalobu na Dobroslava T. zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa na súd na začiatku mája.  Podľa záverov vyšetrovateľa si bývalý šéf Generálnej prokuratúry SR nemal splniť povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona, teda stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel. Proces je naplánovaný aj na utorok (7. 9.).

zdroj: TASR/foto nový čas

Viac o Gorile si prečítajte v rozhovore s bývalou príslušníčkou SIS Danou Arpášovou.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články