10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Izraelskí vedci vynašli liek proti COVID-19, bude pôsobiť proti všetkým variantom

Denník Jerusalem Post vo štvrtok priniesol zaujímavú a možno aj potešujúcu správu. Informoval o lieku proti covidu Amor-18, ktorý bol vyvinutý izraelskou biotechnologickou spoločnosťou Amorphical, priniesol informáciu portál startitup.sk. „Liek, ktorý sme vyvinuli, je protizápalový, bezpečný, účinný a ľahko sa používa, povedal Dr. Nashat Abu Saleh, spoluriaditeľ oddelenia v Ziv Medical Center v Safed, kde sa uskutočnila klinická štúdia fázy II.

ZAČALA sa distribúcia IVERMEKTÍNU do lekární. Bude na predpis, má to však jeden háčik

Objasnil tiež, že Amor-18 bude pôsobiť proti všetkým variantom.

Izraelskí vedci vynašli liek proti COVID-19, bude pôsobiť proti všetkým variantom

Konečne?

Všetkých 18 pacientov s COVID-19, ktorí boli hospitalizovaní so strednými alebo závažnými príznakmi a dostali liek Amor-18, sa zotavilo. Prepustení boli v priebehu niekoľkých dní. Naopak, z 19 osôb, ktorým bolo podané placebo, muselo byť šesť pacientov prevezených na jednotku intenzívnej starostlivosti a dvaja zomreli.

MUDr.Marián Šóth: Je vhodné očkovanie proti covid19 pre každého? Určite nie

„Keďže sa pacienti po liečbe spomínaným liekom zotavili v priebehu niekoľkých dní a boli prepustení domov, bolo to 100 % úspešné,“ uviedol Dr. Nashat Abu Saleh.

Portál MSN uvádza, že liek Amor-18, ktorého hlavnou zložkou je amorfný uhličitan vápenatý (ACC), sa podával perorálne alebo inhalačne.

„Sme nadšení z výsledkov klinickej štúdie, ktoré prinášajú skutočnú nádej pacientom s COVID-19 v Izraeli a na celom svete. Sú obzvlášť povzbudivé v týchto dňoch, ktoré súvisia so začiatkom piatej vlny variantu omicron,“ povedal generálny riaditeľ Amorphical.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články