12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Ivanka pri Nitre chce revitalizovať obecný park. Dostanú z najbližšej výzvy peniaze, alebo „utrú nos“?

Súčasná finančná situácia, ba doslova mizéria, veľmi nedovoľuje obciam a mestám rozvíjať sa, respektíve skrášľovať ľuďom prostredie tak, aby sa v ňom cítili spokojne. Nájdu sa však aj také obce, ktorým sa predsa len podarí zohnať peniaze a čo-to opravia či skrášlia.

Jednou z takých obcí je aj Ivanka pri Nitre, kde sa pokúšajú získať finančné prostriedky na obnovu obecného parku, ktorý je miestom kde trávia rodičia s deťmi čas nielen na rozličných preliezkach, ale konajú sa tam i zábavné akcie pre dospelákov. Ako v statuse priznáva Ústav krajinnej architektúry FZKI SPU Nitra, obci už predstavili svoju víziu ako by park mohol vyzerať.

Ivanka pri Nitre chce revitalizovať obecný park. Dostanú z najbližšej výzvy peniaze, alebo „utrú nos“?
Jeden z návrhov ako by mohol vyzerať obecný park v Ivanke pri Nitre po revitalizácii. Zdroj: FB / Ústav krajinnej architektúry FZKI SPU Nitra

Prezentácia ideovej krajinno-architektonickej štúdie obnovy obecného parku v Ivanke pri Nitre sa konala v stredu 5. apríla. „Na dnešnom zasadnutí obecného zastupiteľstva obce Ivanka pri Nitre odprezentoval doc. Ing. Attila Tóth, PhD., vedúci Ústavu krajinnej architektúry FZKI SPU v Nitre, sedem variantných riešení obnovy parku z autorskej dielne našich študentov, ktoré boli výstupom Ateliérov tvorby verejnej zelene pod jeho vedením v minulom akademickom roku. Variantné riešenia pomôžu obci definovať stratégiu a koncepciu obnovy parku, v spolupráci s čokoládovňou LYRA Chocolate,“ uvádza v statuse Ústav krajinnej architektúry FZKI SPU Nitra.

Brezový háj v Nitre ožíva novotou. Mesto chce ukončiť práce do konca roka

A čo na to samotná obec Ivanka pri Nitre? „Držme si palce, aby sa nám podarilo získať z najbližšej výzvy finančné prostriedky na obnovu nášho obecného parku. Projekt je už bližšie k nám. Vďaka za skvelé návrhy,“ píše sa v statuse obce. Ivančania sa teda tešia a tajne dúfajú, že ich žiadosť o finančné prostriedky bude v najbližšej výzve úspešná.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x