15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Brezový háj v Nitre ožíva novotou. Mesto chce ukončiť práce do konca roka

Slovenské samosprávy nemajú po zdražení energií a iných vecí financií na rozdávanie, mnohé sa však usilujú skrášliť svoje mestá či dediny ako sa len dá. Jedným z nich je aj krajské mesto Nitra, ktoré pracuje na skrášlení a obnove Brezového hája, kadiaľ denne prejdú stovky ľudí.

Brezový háj patrí v meste pod Zoborom medzi miesta, kde sa často prechádzajú celé rodiny s deťmi, ktoré tam nachádzajú miesta nielen na zábavu, ale i oddych. Aj preto sa rozhodla radnica tento priestor skrášliť a skultúrniť. Ako, to prezradila nitrianska radnica v statuse na sociálnej sieti.

Brezový háj v Nitre ožíva novotou. Mesto chce ukončiť práce do konca roka
V nitrianskom Brezovom háji budú ľuďom k dispozícii aj rozličné fitnes prvky. Zdroj: FB / Mesto Nitra

Práce na revitalizácii sú v plnom prúde

Ako teda pokračujú práce v nitrianskom Brezovom háji? „Tento rok ešte pribudne výsadba, fitnes prvky, detské ihrisko a mobiliár. Minulý týždeň začal dodávateľ s náhradnou výsadbou viac ako sto stromov,“ prezrádza v statuse Mesto Nitra, podľa ktorého ide o výmenu stromov, ktoré sa neujali a uschli. Dodávateľ ich vysadil na základe reklamácie mesta na vlastné náklady. „V najbližších týždňoch začne aj výsadba takmer 100 nových kríkov. Dokončíme aj výsev kvetinovej lúky. Kompletná výsadba v Brezovom háji bude hotová v priebehu apríla,“ konštatuje sa ďalej.

Okoloidúci si mohli všimnúť, že sú pripravené základy pre budúce detské ihrisko. To bude podľa radnice pozostávať z niekoľkých herných prvkov určených pre deti od 2 do 14 rokov. „Osadili sme aj časť fitnes prvkov, postupne pribúdajú ďalšie, ktoré doplnia tie súčasné,“ informuje ďalej nitrianska radnica. Brezový háj už osvetľujú nové lampy a mesto chce dokončíme aj náter stĺpov osvetlenia. „Rovnako pribudne nový mobiliár – lavičky, piknikové zostavy, stojany na bicykle a odpadkové koše,“ dodáva Mesto Nitra v závere statusu. Projekt revitalizácie Brezového hája má byť ukončený najneskôr do konca tohto roka.

Brezový háj v Nitre ožíva novotou. Mesto chce ukončiť práce do konca roka
Brezový háj v Nitre dostane do konca tohto roka novú, krajšiu tvár. Zdroj: FB / Mesto Nitra

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x