20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Ivan Mikloš odmieta, že by s niekým rokoval o poste guvernéra NBS

Bývalý minister financií Ivan Mikloš odmietol možnosť, že by s niektorou z vládnych strán rokoval o nominácii na funkciu guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS). O možnosti výmeny súčasného guvernéra Petra Kažimíra za Ivana Mikloša v utorok (10. 8.) informovala opozičná strana Smer-SD po tom, čo Kažimíra na odstúpenie vyzvali zástupcovia koaličných strán OĽANO a Za ľudí.
      „S nikým som na túto tému nekomunikoval a Robert Fico, ako obyčajne, klame,“ uviedol Mikloš. Možné rokovania s Miklošom jednoznačne odmietli aj všetky koaličné strany.
      Poslanec za stranu Sloboda a Solidarita Roman Foltin na sociálnej sieti tvrdí, že teória o nominácii Ivana Mikloša na post guvernéra NBS je len na odpútanie pozornosti. Podstatné je podľa neho to, že Robert Fico podporou Petra Kažimíra chráni oligarchov Smeru-SD.
      Na odstúpenie vyzval Kažimíra poslanec strany Za ľudí Juraj Šeliga a v utorok aj predseda výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO). „Bývalí funkcionári v posledných mesiacoch rozsiahlo vypovedajú o korupcii na ministerstve financií a finančnej správe. Je načase, aby sa človek, ktorý toto ministerstvo v tom čase riadil, postavil k týmto priznaniam čelom a vyvodil politickú zodpovednosť,“ uviedol Kremský.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články