18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Komárno: Nemocnica začala vydávať očkovaným COVID passy v papierovej podobe

Nemocnica Agel Komárno začala ľuďom, ktorí prídu na očkovanie do vakcinačného centra v areáli nemocnice, vydávať COVID passy v papierovej podobe. Každý zaočkovaný dostane potvrdenie o vakcinácii prvou aj druhou dávkou vždy po očkovaní a pracovníci vakcinačného centra vytlačia aj plnohodnotný COVID pass.
      „Už po odchode z očkovacieho centra má každý náš zaočkovaný v ruke papierový COVID pass potvrdenie, s ktorým môže cestovať za hranice. Je to primárne určené klientom, ktorí sú menej zdatní v IT technológiách alebo preferujú papierovú podobu. Samozrejme, že všetci môžu COVID pass získať aj elektronicky na stránke NCZI,“ potvrdil riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.
      Nová služba sa podľa slov riaditeľa stretla s veľkým ohlasom u očkovaných a zaberá minimum času. „COVID pass vieme vydať len pre poistencov poistených v zdravotnej poisťovni v Slovenskej republike a všetci musia byť po druhej dávke očkovania,“ upozornil Jaška.
      Nemocnica naďalej ponúka aj možnosť objednať sa na očkovanie proti novému koronavírusu priamo na webe spoločnosti https://portal.agel.sk/ex-page-two?tagTrg=ten-in-kn&step=1&exam_type=notCovid, pričom záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu.  Nemocnica očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech a aj deti od 12 rokov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, cikycaky.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články