25.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Írsko: Polícia zatkla v prípade vraždy učiteľky druhého muža

Polícia v Írsku v stredu oznámila, že v rámci vyšetrovania vraždy 23-ročnej učiteľky Ashling Murphyovej zatkla druhého muža. Informáciu priniesla tlačová agentúra AP.
      

Polícia uviedla, že podozrivého, ktorý je tridsiatnik, vypočúva na policajnej stanici v súvislosti s možným zatajovaním informácií.

Írsko žiali za zavraždenou 23-ročnou učiteľkou. Podľa Times je podozrivým Slovák
      

Ďalší podozrivý bol pre podozrenie z vraždy Murphyovej zatknutý v utorok a nachádza sa vo väzbe. Podľa utorkového článku britského denníka The Times ide o Slováka, tiež tridsiatnika. Írska polícia však takúto informáciu nezverejnila.
      

Írsko: Polícia zatkla v prípade vraždy učiteľky druhého muža

Telo Murphyovej, učiteľky a hudobníčky, našli 12. januára na brehoch kanála pri malom meste Tullamore v strednom Írsku. Polícia uviedla, že na ňu niekto zaútočil popoludní na chodníku popri kanáli. Vražda vyvolala hnev a žiaľ a dotkla sa mnohých žien v Írsku aj inde vo svete, pretože podľa správ médií mladú ženu napadli, keď si bola zabehať. V utorok sa na omši na pohrebe Murphyovej v dedine Mountbolus zišli stovky smútiacich ľudí a boli medzi nimi aj írsky prezident Michael D. Higgins a premiér Micheál Martin.
      

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR nemá potvrdenie, že v prípade naozaj figuruje slovenský občan,“ uviedol pred stredajším rokovaním vlády hovorca rezortu diplomacie Juraj Tomaga. „Zatiaľ nebolo vznesené žiadne obvinenie ani nikto náš zastupiteľský úrad nepožiadal o pomoc,“ oznámil Tomaga. „Prípad však pozorne sledujeme,“ potvrdil.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články