17.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Informácie o falošnom COVID pase v UNLP Košice sa nezakladajú na pravde

Informácie o falošnom COVID passe, ktorý mal mať jeden z pacientov Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice, sa nezakladajú na pravde. V súvislosti s prípadom z minulého roka to pre TASR potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

UNLP začiatkom vlaňajšieho decembra informovala o podaní trestného oznámenia. Po tom, ako sa zdravotný stav pacienta hospitalizovaného v tejto nemocnici zhoršil, tvrdil, že doklad o očkovaní dvomi dávkami je falzifikátom, ktorý mu vystavil konkrétny lekár. „Existuje vysoká pravdepodobnosť, že informácie, ktoré odzneli v médiách, sú dôvodné,“ uviedla vtedy UNLP vo svojom stanovisku.

Prípad polícia preverovala ako podozrenie z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Trestné oznámenie v tejto súvislosti bolo podané prokurátorovi a podľa Trestného poriadku odovzdané polícii. „Vykonanými úkonmi polícia zistila, že informácie o falošnom COVID passe sa nezakladajú na pravde, a teda bolo v dostatočnej miere preukázané, že v tomto prípade nedošlo k žiadnemu protiprávnemu konaniu a vo veci bolo rozhodnuté v zmysle Trestného poriadku,“ uviedla v pondelok Mésarová s tým, že nebol dôvod na začatie stíhania.
      Podobné prípady týkajúce sa možných falzifikátov očkovacích preukazov KR PZ Košice neeviduje.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články