8.7 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Influenceri a mladí ľudia hovoria stredoškolákom o vplyve fajčenia

Stredoškoláci sa môžu dozvedieť o prevencii závislosti od fajčenia. Projekt H3KNISA v tomto školskom roku navštívi spolu 16 stredných škôl v 11 mestách po celom Slovensku. TASR o tom informovali organizátori projektu.

Na Slovensku fajčí približne pätina dospelej populácie, pričom 90 percent dospelých fajčiarov s tým začína v tínedžerskom veku. Na strednej škole pravidelne fajčí viac ako štvrtina (26 percent) mladých ľudí vo veku 15 až 17 rokov. „Realizovať preventívne projekty pre mladých ľudí a tínedžerov je vždy výzva. Téma ich musí zaujať a musí sa im vytvoriť priestor na diskusiu a spracovanie informácií. Projekt H3KNISA je v tejto oblasti iný ako doterajšie preventívne projekty a funguje,“ povedala riaditeľka Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií v Bratislave Jana Mašlejová. Zároveň poznamenala, že od septembra majú v škole aj krúžok H3KNISA.

H3KNISA pripravovala iniciatíva Na veku záleží niekoľko mesiacov s pedagógmi, odborníkmi na závislosti, influencermi, mladými ľuďmi a špecialistami na komunikáciu. Podujatie na stredných školách je dňom bez vyučovania plný workshopov v malých skupinkách študentov so spíkrami.

Vyše 20 lektorov zatiaľ „odučilo“ viac ako 580 workshopov a „h3klo“ približne 3500 stredoškolákov. „Spätné väzby od študentov sú výborné. Takýto deň brali ako mimoriadne oživenie,“ zhodnotila Mašlejová. Do konca školského roku sa projekt uskutoční ešte v školách vo Zvolene, Nitre a Prievidzi, následne bude pokračovať aj v nasledujúcom školskom roku.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x