24.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Igor Matovič: Kedykoľvek môžem nechať miesto lídra OĽANO niekomu s väčšou podporou

Líder OĽANO Igor Matovič je kedykoľvek ochotný prepustiť svoje miesto predsedu hnutia tomu, kto bude mať medzi členmi väčšiu podporu. Vyhlásil to počas snemu, ktorý sa konal pri príležitosti 10. výročia hnutia vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave. Snem sa začal približne o 12.00 h, podľa Matoviča viedli členovia dlhé diskusie.  
      „Každé hnutie alebo strana by si malo dávať priebežne otázku, či človek, ktorý vedie hnutie, je správny človek. Sebareflexia by mala byť permanentná,“ povedal Matovič na tlačovej konferencii. Bude rád, keď sa táto otázka otvorí ešte v stredu večer počas pokračujúcich diskusií na sneme. „Som kedykoľvek ochotný prepustiť miesto komukoľvek inému, kto získa väčšiu podporu medzi našimi členmi,“ deklaroval. Zároveň dodal, že členovia predsedníctva sa voliť nebudú, pokiaľ sa neukončí „poctivá diskusia“ na sneme.

Snem si OĽANO podľa Matoviča zvolalo na 17. novembra, pretože v tento deň si zorganizoval snem aj Smer-SD. Podľa Matoviča nechceli dovoliť, aby Smer-SD pošpinil odkaz 17. novembra. Podobne ako v príhovore na sneme Matovič zopakoval, že jeho hnutie musí dosiahnuť, aby sa mafia opätovne už nikdy viac nevrátila do vlády.
      Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa poďakoval občanom, ktorí hnutiu počas desiatich rokov fungovania preukazovali dôveru. „Sme si veľmi vedomí záväzku, ktorý ste nám zverili vo voľbách v roku 2020,“ povedal.
      Matovič dodal, že hoci preferencie máva OĽANO nízke, vždy získali vo voľbách slušný výsledok. Je presvedčený, že výsledok vo voľbách bude výrazne väčší ako súčasné preferencie.

Zdroj: TASR

Foto: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články