17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Hrad Beckov ožije remeslami! Kto miluje ručne vyrábané veci, ten si isto príde na svoje

V súčasnosti sa dá vyrobiť už vlastne úplne všetko. Stroje zvládnu aj tie najnáročnejšie či najjemnejšie práce, takže ľudské ruky v priemysle pomaly nahrádzajú stroje. Sú však profesie, kde sa bez ľudských rúk jednoducho nezaobídeme, ba stále sú ľudia, ktorí si radšej kúpia výrobok od remeselníka ako od stroja.

V minulosti sa zvyklo hovoriť, že „remeslo má zlaté dno“, čo bola v tom čase veľká pravda, neskôr sa však nielenže mnohé práce preniesli do fabrík, ale navyše sa viac prihliadalo na tituly a na to, „ako málo robiť a veľa zarobiť“, ako na manuálne práce. Ako sa zdá, doba remeselníkov sa vracia, pretože ich je čoraz viac, a tak tí remeselne zruční sú na pracovnom trhu nielen žiadaní, ale aj, konečne, dobre zaplatení.

Hrad Beckov ožije remeslami! Kto miluje ručne vyrábané veci, ten si isto príde na svoje
Zdroj: FB / Hrad Beckov

Remeselníci predvedú svoje zručnosti už počas nasledujúceho víkendu 12. a 13. augusta, a to na hrade Beckov. Zrúcaniny toho majestátneho hradu, ktorý sa týči na vysokom brale, prilákajú návštevníkov na „Beckovskej škole remesiel“. Okrem práce rozličných remeselníkov ako hrnčiarov, kováčov, krajčírov, ale aj iných, si budú môcť návštevníci pozrieť i sokoliarske vystúpenia, presnú mušku lukostrelcov či zabaviť sa pri pátračke.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x