14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Hor sa na Dračie dni do Smolenického zámku! Podujatie, na ktorom sa skvelo zabavia malí aj veľkí

Prázdniny letia doslova ako prúdové lietadlo a prvá polovice je čochvíľa za nami. Napriek tomu rodičia majú ešte stále vrásky na čele z toho, kam s deťmi, pretože zabaviť ich doma nie je vôbec jednoduché. Našťastie, po Slovensku prebiehajú rozličné aktivity, pri ktorých sa zabavia nielen deti, ale aj ich rodičia či dokonca starí rodičia.

Jednou takouto veľmi zaujímavou, ale zároveň i poučnou aktivitou sú Dračie dni, ktoré prebiehajú na rozličných hradoch a zámkoch po celom Slovensku. V prvý augustový víkend sa na Dračie dni môžu tešiť návštevníci zámku v Smoleniciach. Dračie dni sú nielen originálny rozprávkový festival pre celú rodinu, ale sú tiež zárukou zábavy pre všetky vekové kategórie a miestom výbornej atmosféry. Tentokrát návštevníci Smolenického zámku môžu zažiť v dňoch 5. a 6. augusta príbeh o kráľovskej svadbe, počas ktorého nás spoločne čaká množstvo smiechu aj úskalí.

Hor sa na Dračie dni do Smolenického zámku! Podujatie, na ktorom sa skvelo zabavia malí aj veľkí
Krásny Smolenický zámok bude počas prvého augustového víkendu miestom skvelého podujatia pre malých aj veľkých, ktorým Dračie dni rozhodne je. Zdroj: TASR

Malých a veľkých čaká veľa smiechu a prekvapení

Malý dráčik Arnošt je zvedavý a rád výletuje. Preto počas letných prázdnin s festivalom navštívia organizátori Dračích dní štyri čarovné hrady a zámky. Na každom z nich strávia celý víkend, počas ktorého návštevníkom ponúknu štvoricu samostatných podujatí. Dračie dni tak budú ešte sýtejšie na zážitky. Každý z hradov a zámkov má pritom svoje vlastné pútavé príbehy z histórie. Preto si organizátori len sotva vedia predstaviť priliehavejšie prostredie pre rozprávkový festival so stredovekým nádychom. Program síce ponúkajú všade rovnaký, každé podujatie však bude mať takto svoju unikátnu atmosféru. Urobte si teda rodinný výlet a zažite známe slovenské pamiatky tak, ako ich ešte nepoznáte.

Výstava v Bojniciach približuje éru Bojnického zámku za čias Baťovcov

Návštevníci Dračích dní v Smolenciach zažijú príbeh o kráľovskej svadbe, počas ktorého ich čaká množstvo smiechu aj prekvapení. Dráčik Arnošt sa naučí novým schopnostiam a mladému kráľovskému páru medzičasom poriadne zamieša plánmi bosorka. Tešiť sa však môžu aj na celkom nový štýl zážitku. Predstavenia a hravé úlohy Dračích dní sú totiž súčasťou jediného príbehu. Nestačí sa teda len pozerať! Aby spoločne zlomili bosorkinu kliatbu musia sa najskôr vybrať na rozprávkovú pátraciu výpravu. Splnením úloh v piatich kráľovských komnatách získajú časti k čarovnému zaklínadlu. Každé z detí, ktoré pomôžu zachrániť princeznú, bude ocenené Rádom dračieho kráľovstva!

Hor sa na Dračie dni do Smolenického zámku! Podujatie, na ktorom sa skvelo zabavia malí aj veľkí
Počas Dračích dní sa na Smolenickom zámku skvelo zabavia malí aj veľkí. Zdroj: FB / Dračie dni

Návštevníci sa sami stanú aktívnou súčasťou príbehu

Nezáleží, či prichádzate zblízka alebo zďaleka, hneď po príchode vás uvíta kráľova rytierska garda. V rozprávkovom svete drakov, princezien a čarov sa tak ocitnete už po prekročení hradnej brány. Organizátori a účinkujúci neponúkajú návštevníkom zážitky len na pozeranie, ale pozývajú ich, aby sa aj sami stali aktívnou súčasťou príbehu. Aby zachránili princeznú, budú potrebovať výdatnú pomoc všetkých odvážnych a šikovných detí. Prežijú tak spolu zábavu i dobrodružstvá, počas ktorých sa deti zapoja priamo do príbehu rozprávky. Zážitkami ich prevedú známi herci, ktorých poznajú z divadla či televíznych obrazoviek. Počas každého rozprávkového víkendu organizátori ponúkajú štyri samostatné podujatia.

Sekeromlat či šperky: Ako sa žilo v Trnave pred našim letopočtom?

Odohrajú sa vždy v sobotu a v nedeľu, dopoludnia od 10:00 a popoludní od 15:00. Každé predstavenie potrvá 4 hodiny a bude sýte na zábavu aj zážitky. Stačí si vybrať deň a čas, ktorý vám vyhovuje najviac. Všetky zážitky sú zahrnuté v cene vstupenky. Smolenický zámok ponúka komornejšie priestory, preto budú vstupenky na mieste dostupné len do naplnenia kapacity. Ak si svoje miesto chcete poistiť, vstupenky si radšej kúpte vopred online. Vstupné 15,00 eur na osobu a predstavenie, deti do 3 r. majú vstup zdarma. Zárukou jedinečného zážitku sú herci ako Marko Igonda, Ivana Kološová, Anikó Vargová, Mário Zeumer a David Kakaš. Rozprávku o stupeň navyše dotvorí absolútne unikátna atmosféra slovenských hradov a zámkov. Aký na program teda na malých i veľkých návštevníkov Smolenického zámku čaká?

Zdroj: FB / Dračie dni

Dračí sprievod

Nezáleží, či meriate cestu zblízka, a či zďaleka, hneď po príchode vás kráľova rytierska garda uvíta. Spolu s ňou pážatá aj dvorania, no zavše aj náš malý dráčik Arnošt! V rozprávkovom svete satak ocitnete hneď od otvorenia brán podujatia. Keď sa uvítací sprievod utíši, môžeme sa spoločne pustiť priamo do osláv. Nemusíte sa obávať, že by ste sa v nich stratili. Celým programom vás prevedie kráľovský radca Maximilián a jeho pomocníci.

Zábavková slávnosť

Prvá kráľovská slávnosť bude v podaní divadla ZáBaVKa. Zažijete počas nej hrdinov všetkých slovenských rozprávok na jednom javisku. Kubo a Ďuro sú obyčajní chlapci. Trochu trdlá, trochu hlupáčikovia. Ale odvážni sú! Možno aj Laktibradu aj Valibuka prekonajú. A možno aj nie. Záleží, či nám pomôžete. Staňte sa spolu s našimi šuhajmi tí najlepší hrdinovia. Interaktívna rozprávka s pesničkami vás vtiahne do rozprávkového sveta čarovných Dobšinského bytostí. V rozprávke si zahrajú Vojtech Koleják, Zuzana Kolejáková a Michal Kalafut.

Hor sa na Dračie dni do Smolenického zámku! Podujatie, na ktorom sa skvelo zabavia malí aj veľkí
Dráčik Arnošt bude patriť medzi hlavné atrakcie Dračích dní na Smolenickom zámku. Zdroj: FB / Dračie dni

Dračia rozprávka

Na známosť sa dáva, že v dračom kráľovstve svadba sa očakáva! Týmto vás všetkých srdečne pozývame zažiť spolu s nami kráľovský sobáš princa Markusa a princeznej Ivalky. Ako to však už v dobrých rozprávkach býva…. všetko sa ešte riadne zamotá. Kráľ Marko si totiž želá, aby Arnošt na svadbe predviedol čosi nové a na dráčika dosiaľ neslýchané. Splnenie tejto úlohy si však bude vyžadovať dávku čarov, takže sa k slovu dostane aj urážlivá bosorka Holena. Nešikovným sledom udalostí však padne na princeznú kliatba, a to rovno uprostred svadobných príprav!

Pátracia výprava

Aby sme spoločne bosorkinu kliatbu zlomili, musíme sa vybrať na rozprávkovú pátraciu výpravu. Bude vyžadovať odvahu aj um všetkých detí, ktoré v rámci príbehu postupne navštívia päť kráľovských komnát. A po čom budú v komnatách vlastne pátrať? Predsa po čarovnom zaklínadle! Splnením hravých úloh získajú detskí návštevníci v každej komnate jednu časť zaklínadla. Čaká na nich komnata rytierska, tanečná, rébusová, bylinková aj strigôňska. Každé z detí, ktoré pomôže zachrániť princeznú, oceníme Rádom dračieho kráľovstva!

Hor sa na Dračie dni do Smolenického zámku! Podujatie, na ktorom sa skvelo zabavia malí aj veľkí
Dračie dni na Smolenickom zámku neponúknu iba dobrú náladu a kopec zážitkov, ale aj kvalitné občerstvenie a možnosť zakúpenia hračiek a suvenírov. Zdroj: FB / Dračie dni

A keďže sa žiadna dobrá slávnosť nezaobíde bez vôní chutných jedál a sladkých dobrôt, počas Dračích dní sa môžu ich návštevníci tešiť napríklad na ponuku výdatných burgrov, hot-dogov aj vegetariánskych pokrmov. O sladké chute sa zas postarajú palacinky a zmrzlina. Počas letných dní neradno zabúdať ani na tekuté osvieženie v podobe sýtených nápojov, sirupov a kávy. Aby deti, ale aj dospelí, neodchádzali z rozprávkového sveta s prázdnymi rukami, pripravené sú pre nich špeciálne edície tematických hračiek a suvenírov. Okrem tradičnej ponuky ručne vyrábaných mečov a štítov sa môžu tešiť aj na ručne pletených dráčikov, originálne rébusy či ručne vyrábané čelenky. Pre deti je navyše pripravený Dračí fotokútik s vernou maketou dráčika Arnošta v životnej veľkosti, ktorý bude k dispozícii na individuálne fotenie na každom podujatí počas celého programu. Bez vlastnej fotky s dráčikom tak rozhodne odchádzať nikto nebude.

Hor sa na Dračie dni do Smolenického zámku! Podujatie, na ktorom sa skvelo zabavia malí aj veľkí
Dračie dni na Smolenickom zámku zabavia malých i veľkých. Zdroj: FB / Dračie dni

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x