25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Holandsko napriek rastu prípadov uvoľní viaceré pandemické opatrenia

Holandský premiér Mark Rutte v piatok večer oznámil, že jeho krajina od soboty zmierni viaceré pandemické opatrenia a umožní opätovné otvorenie obchodov, telocviční a kaderníctiev. Informovala o tom agentúra AFP. Bary, reštaurácie, kaviarne a kultúrne inštitúcie však naďalej zostanú zatvorené najmenej do 25. januára.

Holandsko napriek rastu prípadov uvoľní viaceré pandemické opatrenia
Foto: Amsterdam, ilustračné

Rutte občanov varoval, že napriek uvoľňovaniu niektorých opatrení, majú byť naďalej ostražití.
      

„Zatiaľ presne nevieme, aký je pomer medzi počtom infekcií a počtom hospitalizácií. To si vyžaduje opatrnosť. Už teraz robíme veľmi veľký krok, ktorý je skutočným rizikom,“ vyhlásil Rutte. Holandský premiér dodal, že na otváranie barov a iných stravovacích zariadení „je ešte príliš skoro“ a varoval, že denný prírastok prípadov môže už čoskoro dosiahnuť 75.000 alebo 80.000.

Nový minister zdravotníctva Ernst Kuipers uviedol, že vláda sa rozhodla začať znovu otvárať spoločnosť, pretože počet hospitalizácií v uplynulých dňoch klesol napriek prudkému nárastu infekcií variantom omikron.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články