24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Holandsko: Lockdown nedokázal spomaliť šírenie variantu omikron

Počet nakazených koronavírusom v Holandsku prudko stúpa aj napriek lockdownu, ktorý sa odrazil vo všetkých sférach života. Vyplýva to z údajov Holandského úradu verejného zdravotníctva (RIVM). Informovala o tom agentúra DPA.

WHO si pre rok 2022 stanovila nový cieľ: Zaočkovať do konca júla 70 percent populácie všetkých krajín sveta


      Podľa RIVM stúpol za uplynulých sedem dní počet pozitívnych testov o približne 35 percent. Variant omikron je v krajine dominantný od konca decembra.
      Zatiaľ čo aktuálne počet pacientov s COVID-19 v nemocniciach klesá, odborníci predpovedajú opätovný nárast počtu hospitalizovaných v polovici januára.
      V Holandsku sú v súčasnosti zavreté všetky neesenciálne obchody a prevádzky. Supermarkety, lekárne a obchody s esenciálnym tovarom majú skrátenú otváraciu dobu.
      Vláda plánuje na budúci týždeň otvoriť školy, avšak vysoké školy budú fungovať v špeciálnom režime. Opatrenia vo vzdelávacích inštitúciách by sa mali skončiť 14. januára.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články