21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Hokejista Ondrej MOLNÁR si poriadne zavaril: Za incident na florbale ho OBVINILI

Incident sa udial koncom roka na stredoškolskom florbalovom turnaji v Nitre, kde proti sebe nastúpili družstvá Strednej športovej školy (SŠŠ) a Gymnázia Zlaté Moravce.

Derby však malo nečakané vyvrcholenie, pretože po bitke medzi hráčmi skončili niektorí v nemocnici! Medzi hlavných aktérov patril hokejista HKM Nitra Ondrej Molnár, ktorý zlomil svojmu súperovi sánku a vybil zuby, a to iba pár dní pred začiatkom hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov, na ktorých sa mal zúčastniť aj on.

Hokejista Ondrej MOLNÁR si poriadne zavaril: Za incident na florbale ho OBVINILI
Ondrej Molnár si zrejme poriadne zavaril.

Čo sa teda na florbalovom turnaji stredoškolákov pod Zoborom v stredu 7. decembra okolo deviatej hodine ráno vlastne udialo? V závere súboja domácej SŠŠ Nitra s Gymnáziom Zlaté Moravce mal jeden z hosťujúcich hráčov faulovať 18-ročného Adama Sýkoru, hokejistu HKM Nitra. Ich vzájomný konflikt ale vyeskaloval napätie tak, že na hraciu plochu vtrhli aj ďalší hráči a strhla sa bitka. Po nej zostal ležať na zemi v kaluži krvi hráč Zlatých Moraviec, ktorému v nemocnici zistili zlomeninu čeľuste. Zranenie mu mal spôsobiť ďalší hokejový reprezentant Slovenska a hráč HKM Nitra, 17-ročný Ondrej Molnár, ktorý podľa priamych aktérov tohto zápasu údermi päsťou rozhodne nešetril.

Prečítajte si aj: Na školskom florbalovom turnaji v Nitre sa hráči pobili tak, že viacerí skončili v nemocnici

Okolnosti bitky na turnaji už vyšetrila aj polícia. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči Ondrejovi Molnárovi za trestný čin ublíženia na zdraví a výtržníctvo. Podľa našich informácií mal obvinený Ondrej Molnár po predchádzajúcej potýčke napadnúť Bohumíra Š., udrieť ho zatvorenou päsťou do tváre, brady, kopnúť ho kolenom a tak mu spôsobiť otvorenú posunutú zlomeninu dolnej čeľuste. Toto zrazenie si vyžiadalo až operačný zákrok, poškodený športovec viac ako mesiac mohol jesť len tekutú stravu. Molnár tiež napadol mladistvého Michal M., pričom mu chytil hlavu a kolenom mu kopol do tváre, čo spôsobili to, že mu zapadol jazyk a nemohol dýchať.

„Vami označená osoba bola uznesením vyšetrovateľky OR PZ Nitra zo dňa 3.4.2023 obvinená zo zločinu ublíženia na zdraví podľa § 155 odsek 1 Trestného zákona s poukazom na § 123 odsek 3 písmeno i/ Trestného zákona v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva podľa § 364 odsek 1 písmeno a/, odsek 2 písmeno c/ Trestného zákona. V tejto súvislosti doposiaľ nebolo vznesené obvinenie žiadnej inej osobe,“ reagoval na naše otázky hovorca Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček.

V tejto súvislosti nás zaujímalo aj to, ako skončilo trestné oznámenie na organizátora turnaja. Podľa našich informácií bolo toto trestné oznámenie postúpené na priestupok. Mnohí zúčastnení sú z tohto rozhodnutia prekvapení, pretože si jednoznačne myslia, že v tomto prípade zlyhala organizácia turnaja. Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, na turnaji nebola zabezpečená zdravotná služba, usporiadateľská služba a rozhodcovia boli študenti.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x