19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Mesto Nitra zrevitalizuje sedem detských ihrísk. Pribudnú na nich nové prvky

Politici zvyknú s obľubou hovoriť, že deti sú budúcnosťou každého národa. Zdá sa však, že tí slovenskí sa o našu budúcnosť priveľmi nestarajú. Deťom viac berú ako dávajú, a ak im už niečo dajú, tak sú to zväčša iba omrvinky. Niet preto divu, že detí sa rodí stále málo.

Mesto Nitra sa síce chce aspoň trochu postarať o malé deti v meste, je to však stále málo, pretože rodičov tých pár postavených ihrísk nepresvedčí mať viac detí. Napriek tomu sa rozhodla nitrianska radnica aspoň zrevitalizovať niekoľko detských ihrísk, ktoré boli pre tých najmenších už zdraviu nebezpečné. Mesto Nitra o tom informuje v statuse na sociálnej sieti.

Mesto Nitra zrevitalizuje sedem detských ihrísk. Pribudnú na nich nové prvky
Mesto Nitra chce zrevitalizovať sedem detských ihrísk, kde pribudnú aj nové bezpečnejšie prvky na hranie. Zdroj: FB / Mesto Nitra

Tešiť sa môžu na Čermáni, Klokočine aj na Chrenovej

Nitra dokončuje na ulici Janka Kráľa nové ihrisko, ktoré je súčasťou revitalizácie siedmych detských ihrísk. „Ihrisko na Janka Kráľa zatraktívnia úplne nové herné prvky. Pribudne tu herná zostava so šmýkačkami a sieťovou preliezkou, multifunkčná zostava na lezenie, točidlo a pre úplne najmenšie deti kolotoč. Ihrisko má byť hotové v najbližších týždňoch,“ pyšne hlási nitrianska radnica a dodáva, že zároveň buduje nové ihrisko aj na Tokajskej, ktoré prinesie do Nitry prvú lanovú dráhu. Dráha bude dlhá 20 metrov a bude určená pre deti od 3 do 15 rokov.

Nitra: Na sídlisku Klokočina pribudnú nové parkovacie miesta

„Návštevníkov ihriska poteší aj ručkovacia a šplhacia dráha, preliezka draka a nové hojdačky. Okolie ihriska doplnia nové lavičky,“ opisuje radnica to, čo na novom ihrisku na deti ešte čaká. Mesto Nitra ale revitalizuje aj ďalšie ihriská:

Čermáň, Hlboká – nové detské ihrisko nahradí pôvodné, ktorého technický stav je nevyhovujúci

Klokočina, Novomeského – na ihrisku v blízkosti materskej školy pribudne 14 hracích prvkov pre rôzne generácie detí

Chrenová, Bajkalská – generačná výmena prvkov prinesie novú multifunkčnú zostavu, preliezky a hojdačky

Chrenová, Dlhá 20 – na ihrisku vo veľkom vnútrobloku vymeníme pôvodné kovové prvky

Staré mesto, Hollého – na ihrisku doplníme prvky pre najmenšie deti

O prácach na ďalších ihriskách bude radnica Nitranov priebežne informovať.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x