19.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Hlohovec: Na zámku oslávia letný slnovrat

Oslavu letného slnovratu pripravuje Hvezdáreň a planetárium (HaP) M. R. Štefánika v Hlohovci. V spolupráci s Hlohovským zámkom, kde sa podujatie uskutoční 2. júla, ponúkne program spájajúci astronómiu, slovanské zvyky a atmosféru letných festivalov. Informovala o tom za organizátorov Radoslava Bodnárová.

HaP má už za sebou na rovnakom mieste aj oslavu zimného slnovratu, ktorá sa stretla s veľkým záujmom návštevníkov všetkých vekových kategórií. „Od 10.00 do 16.00 hodiny bude možné pozorovať planétu Slnko dvoma našimi ďalekohľadmi priamo na zámockom nádvorí,“ uviedla. Od 16.00 hodiny v hodinových intervaloch sa budú, ako doplnila Bodnárová, konať tri prednášky o histórii Slovanov a astronómii.

Zámok sa do programu zapojí možnosťou prehliadky obnovených interiérov, okrem toho nájdu deti na nádvorí päť metrov vysoké modely Mesiaca a Jupitera, lukostrelci sa im pochvália svojím umením, otvorené budú tvorivé dielne i stánky s ukážkou starých remesiel. Podujatie v podvečer ukončí zapálenie slnovratového ohňa.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x