15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

HLOHOVEC: Moderné rehalibitačné centrum nebude slúžiť poistencom štátnej poisťovne

Nemocnici v Hlohovci sa nepodarilo zazmluvniť moderné pracovisko rehabilitácie so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Znamená to, že si poistenci tejto poisťovne budú musieť zdravotnú starostlivosť v tomto zariadení uhrádzať sami.

S poľutovaním Vám oznamujeme, že od 1.7.2021 bolo naše pracovisko odzmluvnené štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Napriek tomu, že sme pracovisko budovali s cieľom poskytovať špičkovú ale zároveň dostupnú zdravotnú starostlivosť všetkým občanom bez nutnosti doplácania, túto možnosť dostanú len poistenci Dôvera zdravotná poisťovňa a Union zdravotná poistovňa. Poistenci VšZP u nás môžu byť hospitalizovaní, rehabilitovaní alebo liečení v našich ambulanciách len ako samoplatci na priamu platbu. Všetkým, ktorí nás podporovali, ďakujeme (Asociácia na ochranu práv pacientov SR, Mesto Hlohovec, Miroslav Kollár, Andrea Letanovská a mnohí ďalší)

Veríme, že Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a pán minister do budúcna prehodnotia svoj postoj, ktorý je sprostredkovaný jednaním nimi vlastnenej a ovládanej Všeobecnej zdravotnej poisťovne, začnú konať v prospech pacientov a zmažú rozdiel medzi tým čo hlásajú a tým čo činia, uviedla nemocnica Hlohovec vo svojom stanovisku na fb.

HLOHOVEC: Moderné rehalibitačné centrum nebude slúžiť poistencom štátnej poisťovne

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články