20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Hlohovec: Hvezdáreň pozýva na nočné pozorovanie Perzeíd

Na záver týždňa pripravila Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci pre verejnosť nočné pozorovanie Perzeíd. Jeden z najkrajších meteorických rojov si budú môcť záujemcovia v prípade priaznivého počasia pozrieť v piatok (11. 8.) a sobotu (12. 8.) od 21.30 h. Informovala o tom lektorka hvezdárne Radoslava Bodnárová.

Hlohovec: Hvezdáreň pozýva na nočné pozorovanie Perzeíd

„Na piatok sme k tomu o 20.00 h pripravili aj prednášku Meteoroidy, meteory, meteority,“ uviedla. K dispozícii budú teleskopy. „Odporúčame všetkým, aby si pre pohodlie pri pozorovaní priniesli karimatku. Počet lístkov na prednášku je limitovaný a je potrebné sa vopred objednať,“ doplnila.

Nočné pozorovanie Perzeíd je jednou z augustových aktivít pre verejnosť, ktoré hvezdáreň a planetárium pravidelne pripravuje. V prázdninovom období je to aj podujatie najmä pre deti 3-2-1 štart a Kamilka na potulkách vesmírom vo viacerých termínoch.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x