3.1 C
Nitra
streda, 29 novembra, 2023

Nitra: Hodové a dožinkové slávnosti ponúknu pivobranie, koncerty i tradičnú púť

Jarmok, koncerty aj tradičnú mariánsku púť ponúknu tohtoročné hodové a dožinkové slávnosti v Nitre. Ako informovala radnica, piaty ročník osláv sa bude konať počas víkendu 12. a 13. augusta na pešej zóne a Svätoplukovom námestí.

Dožinkový jarmok ponúkne okrem občerstvenia a stánkov s remeselnými výrobkami aj viaceré tvorivé dielne pre deti. Súčasťou dvojdňových osláv budú aj koncerty, bábkové divadlo či dožinkový sprievod mestom. „Ochutnávka pív a pivných špeciálov zo slovenských a zahraničných remeselných pivovarov prinesie Nitránske pivobranie,“ uviedol mestský úrad.

Súčasťou nitrianskych hodov je už od roku 1766 aj tradičná púť na nitriansku kalváriu. Konať sa bude v rovnakom dátume ako hodové a dožinkové slávnosti, teda 12. a 13. augusta. „Hlavným celebrantom nedeľnej slávnostnej omše pri príležitosti sviatku Nanebovzatia Panny Márie bude nitriansky biskup Viliam Judák,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x