10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Hlohovčan okradol dôchodcu po nákupe v potravinách


Skutočnosť, že sa 82-ročný dôchodca z Hlohovca pri odchode z predajne potravín pridŕžal jednou rukou zábradlia a druhou podopieral francúzskou barlou, a k tomu aj horšie videl, zneužil 29-ročný Hlohovčan a vytiahol mužovi z vesty peniaze. Za tento skutok vykonaný na chránenej osobe mu hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov, informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.
      “Mladý Hlohovčan si vyhliadol dôchodcu ešte v predajni potravín. Sledoval, ako si po zaplatení vkladá do vesty peniaze. Kúsok pred domom ho ešte pozdravil a ponúkol mu pomoc s nákupom. Starší pán odmietol. Potom muž zneužil situáciu a dôchodcu okradol,” uviedla hovorkyňa.
      Okradnutý nahlásil prípad policajtom. “Podľa popisu muža hlohovskí policajti v meste stotožnili a po súhlase prokurátora zadržali. Trnavský vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu krádeže na chránenej osobe. Obvinený muž bol už v minulosti odsúdený za trestné činy aj majetkovej povahy. Naposledy bol za krádež odsúdený v januári minulého roka,” dodala hovorkyňa.

Zdroj: TASR
Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články