21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Hlina sa pustil do Matoviča: Nemáte rúško? Povedzte, že nakrúcate dokumentárny film

Keď má korunný princ populistov I. Matovič tlačovku, nemôže to dopadnúť ináč.Alebo, ako antirúškari teraz v Lidli nebudú musieť nosiť rúška, lebo budú nakrúcať dokumentárny film.

Matovič sa s nami hrá a niektorí mu to zjedia aj s navijakom. Dnes predstavil prvú časť svojej epickej trilógie „Ako som zachránil Slovensko“. Aby nedošlo k omylu, som za podporu rodín, podporu detí. Samotným návrhom daňovej revolúcie a zdrojom jej financovania sa budem venovať v samostatnom príspevku.

Hlina sa pustil do Matoviča: Nemáte rúško? Povedzte, že nakrúcate dokumentárny film
Alojz Hlina, zdroj FB

Teraz by som chcel upozorniť na procesnú časť, ktorá dokazuje, že máme problém. Len komu zavolať? Kde je náš Houston?

Matovič potrebuje teatro, predstavenie. Vie aj, že do obývačiek sa najrýchlejšie dostane v nedeľu. Teatrálna tlačovka s pódiom, kulisami a v nedeľu. To je niečo, na čo si v dobe, v ktorej kraľujú populisti, žiaľ, budeme musieť zvyknúť.

Pamätáte, ako Matovič po svojom odstúpení z postu premiéra robil tlačovky na Úrade vlády, vraj preto, lebo tlačovková miestnosť na jeho ministerstve je malá. Zdá sa, že už to neplatí, vyzerá to tak, že dnešnú tlačovku robil u seba na ministerstve a všetko si starostlivo pripravil- scénu, kulisy, ešte aj mikrofón ako umelec, či stand up komik.

Hlina sa pustil do Matoviča: Nemáte rúško? Povedzte, že nakrúcate dokumentárny film
Zdroj: FB Nekŕmte nás odpadom

Celé predstavenie má tri dejstvá. Nie ako v divadle s prestávkou na kávu, ale s 24 hodinovými odstupmi.

Taký trnafský Netflix.

Na premiéru predstavenia sa prišli pozrieť aj z konkurenčného, toho času spriateleného divadla, a to dokonca sám generálny riaditeľ B. Kollár ako aj umelecký riaditeľ M. Krajniak. Keď sa všetci pousádzali, diskusie v iných reláciách skončili. Epos: Ako som zachránil Slovensko, môže začať.

Začal tým, čo sa od zodpovedného politika v čase vrcholiacej tretej vlny pandémie priam bytostne očakáva, zložením rúška.

Keďže z toho divadelného predstavenia sa bude nakrúcať dokument, rúško nemusí mať. Ako zodpovedný politik , uviedol aj zákon /vyhlášku/, v ktorom má jeho tvrdenie oporu.Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva č.250 par.2 ods k.

Poďme sa pozrieť, čo hovorí ods.k : Hovorí o tom, že prekrytie horných dýchacích ciest nemusíte mať , ak ste výkonný umelec pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúci pri nakrúcaní dokumentárneho filmu.

Tak keď v Lidli bude Občiansky tribunál nabudúce znova nakupovať bez rúšok, nikto im nič nemôže. Viete prečo? Lebo povedia, že nakrúcajú dokument. Prísne vzaté, oni ho fakt nakrúcajú a dávajú na sociálne siete. Ak môže minister nakrúcať , prečo by nemohli iní. Veď kto tu autorizuje, čo je a čo nie je dokumentárny film? A kto im to poradil? Samotný minister financií.

️V čase vrcholiacej tretej vlny. V čase, keď sa závratným tempom plnia nemocnice, keď napätie v spoločnosti je obrovské, Matovič nechce mať rúško. Prečo? Preto lebo chce, aby si ho história pamätala v plnej kráse a nie v nejakom rúšku.

Tak ako? Komu volať? Čo je slovenský Houston?

Pôvodný text: FB Alojz Hlina

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články