9.8 C
Nitra
sobota, 1 apríla, 2023

Hlavné pojednávanie ŠTS s Ľubošom F. je ZRUŠENÉ, konať sa bude vo februári

Dnešné (8. 12.) pojednávanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici s údajným bývalým bosom nitrianskeho podsvetia Ľubošom F. je zrušené. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Dôvodom zrušenia pojednávania sú zdravotné problémy obžalovaného, nový termín bol stanovený na 23. a 24. februára 2022. Hlavné pojednávanie s Ľubošom F. sa na ŠTS začalo v septembri tohto roku, obžalovaný sa na ňom i vtedy zo zdravotných dôvodov nezúčastnil a nedal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Súd preto pojednávanie odročil.

Ľuboš F. je obžalovaný zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných, jeho spoluobvinený Milan K. čelí obvineniu z prijímania úplatku. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu ešte 5. mája 2015.
      Podľa obžaloby mal byť Ľuboš F. súčasťou zločineckej skupiny pôsobiacej v okolí Piešťan, tzv. piťovcov 2, ktorá sa zaoberala nelegálnym vymáhaním dlhov, vydieraním a poistnými podvodmi. Milan K. je obžalovaný z prijímania úplatku. Mal zabezpečiť, že členov zločineckej skupiny nebudú vyšetrovať. ŠTS v tejto veci vo februári 2018 Ľuboša F. oslobodil spod obžaloby. Rozhodnutie prvostupňového súdu nebolo právoplatné.

Ľuboš F. figuruje s ďalšími troma mužmi aj v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997. Je tiež obžalovaný z trestného činu lúpeže so zbraňou a obmedzovania osobnej slobody. Jeho meno sa v minulosti skloňovalo aj s rekordnou krádežou vo VÚB v Nitre a v kauze podvodu s diaľničnými nálepkami.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články